Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE


4.04.2011


FeTa 2011 - Przegląd Małych Form Teatralnych
"Artystyczny sezon Ali Baby"


XVI Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci Niepełnosprawnych Intelektualnie FeTa wystartował 22 marca 2011 Przeglądem Małych Form Teatralnych "Artystyczny sezon Ali Baby".

14 zespołów z województwa mazowieckiego przedstawiło swoje spektakle w Gościńcu Julinek licznie zebranym gościom i szanownemu jury.


Gościniec Julinek - urocze miejsce teatralnych

Szacowni goście

Wielkie brawa, radość młodych aktorów - przestrzeń tętniąca życiem i nasycona atmosferą dobrej zabawy... Kolorowe stroje, baśniowe postaci na scenie, na widowni i przemykające się za oknami sprawiały, że cały Gościniec zamienił się w jedną Krainę Czarów...

Organizacją Festiwalu zajmuje się zespół wychowawców, terapeutów i nauczycieli z Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lesznie. Jest to duże przedsięwzięcie logistyczne - przygotowanie przyjaznej przestrzeni ekspresji artystycznej i odpoczynku dla całej ekipy liczącej niemal 200 osób z 14-stu zespołów - to nie lada wyzwanie.

W ciągu 16 lat istnienia Festiwalu - od roku 1996 - wzięło w nim udział około 430 zespołów, co składa się na ponad 6 tys. uczestników - dzieci i młodzieży i ponad 850 animatorów twórczości osób niepełnosprawnych.

Dla dzieci uczestnictwo w takim festiwalu to wielkie wydarzenie, mogą sprawdzić się na scenie i porównać z innymi. Dla widzów to możliwość doświadczenia sztuki, wrażliwości i piękna w innej perspektywie. Wśród dzieci upośledzonych umysłowo można spotkać niepowtarzalne talenty - Festiwal jest szansą na ich odkrycie.


Jurorzy nie mogą oddać się bez reszty
atmosferze przedstawienia jak inni widzowie...


Sponsorzy.
Nasza gmina również
co roku wspiera Festiwal.


Babiccy uczniowie z SOSW w Lesznie.

Zespoły zostały nagrodzone zgodnie z zasadą uwzględniającą wkład ich pracy i możliwości wykonawców. Za szczególny wyraz artystyczny zostały przyznane nagrody indywidualne.

Dyrektor artystyczny Festiwalu - Janusz Wieliczko podkreśla, że spotkania festiwalowe są nieocenioną pomocą terapeutyczną dla wykonawców - poprawiają ich samoocenę i umożliwiają zaprezentowanie ich zdolności - a dla terapeutów są doskonałą areną wymiany doświadczeń i wzbogacają warsztat ich pracy.

Przygotowanie każdej edycji Festiwalu jest możliwe dzięki entuzjazmowi kadry Ośrodka oraz zrozumieniu i hojności wielu instytucji, samorządów i osób prywatnych. Wielkie Wam Dzięki!

 

Zapraszamy do Julinka 18 maja 2011 r. na drugą - muzyczną część festiwalu - tym razem na scenie plenerowej.

Beata Bethke
fot. Andrzej Smoliński i BB


powrót

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.