Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE


18.03.2011

Wyróżnienie dla Zuzi - uczennicy SP w Starych Babicach
w finale w konkursu muzycznego"Wygraj szansę"

16 marca w Ośrodku Kultury "Arsus" w Ursusie odbył się finał konkursu muzycznego "Wygraj szansę". Uczestniczyło w nim około 20 wykonawców z terenów Mazowsza. Zuzia Pajączek uczennica klasy 3e z babickiej podstawówki uzyskała w tym konkursie wyróżnienie.

Zuzia jest solistką szkolnego chóru, gra na pianinie i uczęszcza do babickiej szkoły muzycznej. Dziewczynka ma wiele zdolności, jednak śpiew sprawia jej największą radość. Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem Ewy Dżyga, najpierw musiała przejść eliminacje szkolne, a następnie gminne. Dziewczynka zaśpiewała piosenkę "Moja planeta" Majki Jeżowskiej za co uzyskała ogromne brawa publiczności i wyróżnienie od jury.

Jak mówi Tadeusz Sobociński - organizator konkursu "Wygraj szansę" celem tego artystycznego przedsięwzięcia jest promowanie talentów u dzieci w wieku do 13. roku życia. Program obejmuje przeważnie gminy wiejskie, ponieważ dzieci z tych środowisk mają z reguły mniejsze możliwości rozwijania swoich talentów od dzieci z miast.

- Na scenie "Arsusa" pojawiły się utalentowane dzieciaki, które następnie będą miały szanse zaistnieć w całej Polsce dzięki umieszczeniu ich występów na stronie internetowej producenta programu - Agencji Telewizyjno Estradowej "Tv Media". Organizator dla wokalistów przygotował również nagrody: magnetofony a także encyklopedie.

Obserwując występy dzieci widać było, że sprawiły one wiele radości zarówno wokalistom jak i publiczności, która dzielnie dopingowała swoich faworytów. Takie konkursy dobrze służą rozwojowi muzycznych zdolności młodzieży i mogą być zachęta dla nich do dalszej pracy w tym kierunku. Wiadomo bowiem że aby osiągnąć sukces na scenie sam talent nie wystarczy.
W skład jury weszli przedstawiciele 12 instytucji, które zgłaszały dzieci do konkursu, naszą gminę reprezentowała Magdalena Borczyk.

Pierwsze trzy miejsca w konkursie uzyskali: Hubert Słojewski z Mszczonowa, Kamila Capik z Jaktorowa i Karolina Krzemińska z Zakroczymia. Z terenu naszego powiatu na scenie wystąpiła także Natalia Stankiewicz z Kampinosu. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Aleksandra Obraska
Fot. Marcin Łada


powrót

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.