Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE


29.06.2011

Powitanie Lata w Borzęcinie Dużym

W sobotę 25 czerwca z parkingu przed szkołą w Borzęcinie o godzinie 14.00 80 cyklistów wyruszyło w pierwszy Integracyjny Rajd Rowerowy Wokół Gminy Stare Babice.

Pogoda była niepewna, ale deszcz tylko na początku postraszył - potem rajdowcom towarzyszyła piękna pogoda aż do samej mety, która była na Placu Chopina w Borzęcinie. Tam, zanim dotarli rowerzyści, już trwały zawody wędkarskie, i z wolna schodzili się mieszkańcy gminy na piknik.

Po przybyciu rajdowiczów rozradowanych miłym wysiłkiem i pięknymi widokami - na Placu Chopina zrobiło się gwarno i wesoło. Głośno opowiadano sobie przygody, jakie się w czasie jazdy przytrafiły, dzielono się wrażeniami i doświadczeniami. Emocje jeszcze się podniosły, gdy nadszedł czas wręczania pucharów i nagród. Najlepsi wędkarze otrzymali puchary, a wśród uczestników rajdu rozlosowano nagrody. Szczęście uśmiechnęło się do uczestniczek, które wylosowały nagrody główne - 2 rowery ufundowane przez Wójta Gminy Krzysztofa Turka i Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Jana Żychlińskiego. Miło nadmienić, że nasz starosta również był uczestnikiem rajdu.

W ciągu kilku godzin zabawy można było podziwiać umiejętności naszej najlepszej w Polsce drużyny karateków, pokazy naszych strażaków i policji, a dzieci miały okazję przejechać się na bryczce.
Na stanowisku Klubu Lejdis, który promuje zdrowy styl życia, można było zapoznać się ze spacerowym sportem, jakim jest Nordic Walking, oraz otrzymać informacje o bezpłatnych badaniach profilaktycznych, które są dostępne w ramach projektu "Zdrowa Gmina".

Ten miły i pełen wrażeń dzień uwieńczyło świętojańskie ognisko. Borzęcin gorąco i radośnie przywitał lato.
Pomysłodawcami i organizatorami tego wydarzenia byli radni gminy - Krzysztof Szuba i Tadeusz Wiśniewski przy pomocy Referatu Rozwoju i Promocji Gminy Stare Babice.
Fundatorami nagród byli Wójt Gminy Stare Babice i Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

więcej zdjęć w GALERII

Tekst: Beata Bethke
Zdjęcia: Magdalena Drzewińska

powrót

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.