Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE

23.08.2011

Piknik rodzinny i Dzień Pieczonego Ziemniaka
Polana Dwóch Stawów. Zielonki Parcela
15 sierpnia 2011 r.

Przez dwa dni w roku spokojna zazwyczaj malownicza Polana Dwóch Stawów w Zielonkach zmienia się nie do poznania. 14-go sierpnia zamienia się w parkur - tor z przeszkodami do skoków konnych, a już następnego powstaje tu prawdziwe miasteczko piknikowe. Ilość tegorocznych atrakcji była wyjątkowa. Tradycyjnie rankiem przy stawach trwał konkurs wędkarski. W tym czasie ustawiono najróżniejsze stoiska.

Powstała alejka producentów polskiej, ekologicznej żywności, pamiątek i roślin ozdobnych. Były: miody, konfitury, wędliny i mieszanki zbożowe. W stoisku Zdrowej Gminy udzielano porad zachęcając do badań profilaktycznych. Był punkt pieczenia ziemniaków i nie brakowało chętnych do ich próbowania.

Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, batuty. Była wystawa motocykli, przejażdżki squadami a dla maluchów kąpiel w basenie pełnym piłeczek. Na niedużej scenie wystąpiły 2 rodzime zespoły artystyczne: Sami Swoi z Borzęcina i Babiczanie. Specjalną atrakcją był występ włoskiego ludowego zespołu z miejscowości Madonna del Piano (Madonna z Równiny). Goście w pięknych ludowych strojach zatańczyli na murawie. Rytmiczna i melodyjna ludowa muzyka włoska była miłym akcentem imprezy, a występ bardzo się podobał zgromadzonej publiczności.

Występowali też artyści zawodowi: DJ Insaneman; DJ Łukasz Zatorski, a gwiazdami wieczoru byli: Serge Bourbom i Miss Marvik. Przez cały dzień piękne słońce nie opuszczało polany, był to wyjatkowo udany dzień.

Na scenie też wylosowano nagrody w prowadzonych konkursach, m. in. dla nowo zameldowanych mieszkańców gminy.

więcej:

RELACJA FILMOWA ---- Foto GALERIA

Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński

(mp)

wstecz

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.