Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE


19.09.2011

XIII EKO - Piknik za nami!

Tradycyjnie w drugą niedzielę września tj.: 11.09.2011r. odbył się powiatowy piknik pod znakiem ekologii, zdrowej żywności i znakomitej rodzinnej zabawy.

W tym roku pogoda dopisała i można było w piknikowej atmosferze spędzić miło popołudnie i wieczór. Na stadion "Orła" Kampinos przybyło kilka tysięcy osób chcących skosztować ekologicznej żywności, obejrzeć ciekawe prezentacje artystyczne na scenie oraz przeżyć niezapomniane chwile podczas zabawy na wesołym miasteczku na szalonych karuzelach, skacząc na bungee z ponad 70 metrowego dźwigu, odwiedzając zagrodę z psami zaprzęgowymi czy jeżdżąc qadem.

Tegoroczna oferta dla przybyłych na Eko - Piknik gości była bardzo urozmaicona. Można było przejść się Aleją Ekologiczną gdzie odbywał się V Jarmark Produktów Regionalnych i Zdrowej Żywności. Wystawcy przyjechali do Kampinosu z całej Polski. Były tegoroczne miody, wyśmienite sery z domowych wytwórni, wędliny i mięsiwa, napoje przygotowane wg specjalnych, regionalnych receptur, ekologicznie uprawiane owoce i warzywa. Były też wyroby trwałe powszechnego użytku, jak kosze z wikliny, wyroby garncarskie, obrazy, dzieła rękodzielników oraz wiele innych wspaniałych atrakcji. Każdy z odwiedzających piknik mógł wybić swoją monetę eko - piknikową. Po pokrzepieniu ciała wspaniałymi przysmakami ochotnicy mogli się sprawdzić w konkurencjach siłowych prowadzonych przez STRONGMAN-ów. Przysłowiowy "spacer farmera" chętni mogli odczuć na własnych barkach.

Wszyscy wspaniale bawili się podczas występów artystycznych. Całą imprezę poprowadził Andrzej Frajndt, znany muzyk z grupy wokalnej "Partita". Na Eko-piknikowej scenie wspaniałe występy rozpoczęła Formacja Tańca Towarzyskiego "Brawko" z Błonia. Tancerze - Wicemistrzowie Polski zaprezentowali się w kilku latynoamerykańskich układach tanecznych. Następnie na scenie wystąpił zespół góralski "Wierchy" z Gliczarowa Górnego, który oprócz regionalnych pieśni i muzyki zaprezentował inscenizację góralskiego wesela. W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru zespół Lady Pank, publiczność rozgrzewał zespół Abba Stars, który w swoim występie przypomniał niezapomniane hity szwedzkiego zespołu ABBA.

Niesamowitym przeżyciem dla publiczności był występ legendy polskiego rocka zespołu Lady Pank. Na koncercie wszyscy śpiewali największe przeboje zespołu razem z charyzmatycznym Januszem Panasewiczem. Muzycy zagrali utwory ze swoich pierwszych płyt jak i te najnowsze np.: "Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą". Podczas koncertu wszyscy mogli podziwiać unoszące się nad Kampinosem magiczne, kolorowe lampiony.

Podczas imprezy prowadzona była akcja zbiórki krwi w specjalnym autobusie PCK do poboru krwi, zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi "Maksymilian" z Kampinosu.
Następny Eko - Piknik już za rok. Zapraszamy w drugą niedzielę września 2012 roku !

(arch pwz)

powrót

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.