Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE

2.12.2011

Finał Konkursu Fotograficznego

14 listopada, pół godziny przed rozpoczęciem Sesji Rady Gminy, w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Starych Babicach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego. Laureaci konkursu spotkali się z władzami gminy, radnymi i jury.

Na wstępie spotkania głos zabrał Wójt Krzysztof Turek. Powitał przybyłe osoby i podziękował laureatom konkursu za udział w tej artystycznej rywalizacji. Następnie wystąpiła Beata Bethke- Przewodnicząca Jury, która odczytała protokół komisji konkursowej i laudację. Podczas jej słów na ekranie wyświetlano nagrodzone zdjęcia. Radni i publiczność zgromadzona na sali oglądali je z dużym zainteresowaniem.

Po odczytaniu dokumentów związanych z konkursem, poproszono laureatów po odbiór nagród, które wręczał Wójt Krzysztof Turek.

Niestety nie wszyscy mogli tego dnia stawić się w Urzędzie Gminy. Dlatego też nagrody wręczono tylko kilku osobom z większej grupy nagrodzonych. Pierwsze miejsce przyznano Barbarze Szparaga, drugie Radosławowi Turkowi, a trzecie Dominice Stańczyk. Laureatka trzeciego miejsca podchodziła po nagrody dwukrotnie, bowiem z pośród kilku zdjęć jej autorstwa zgłoszonych na konkurs, jedno otrzymało także wyróżnienie.

Okazało się, że wśród laureatów uhonorowanych wyróżnieniami są także dwie bardzo młode osoby. Kilkuletnie dziewczynki czuły się zaszczycone, że po odbiór nagród poproszono je poprzedzając imię i nazwisko słowem "pani". Cieszymy się, że nawet tak młode osoby potrafią wykonywać dobre zdjęcia, które zyskały uznanie jury.

Zachęcamy Państwa do szerszego udziału w kolejnych konkursach fotograficznych organizowanych przez gminę. Rzeczywistość stale się zmienia, okoliczne krajobrazy ulegają przeobrażeniom. Zdjęcie zatrzymuje czas w kadrze. Nawet zwykłe fotki, oglądane po latach, potrafią wzruszać i przywołują wspomnienia. Warto fotografować!

Marcin Łada

więcej:

Protokół z obrad jury.

Zdjęcia konkursowe: www.foto-starebabice.pl

 

wstecz

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.