Dzisiaj jest czwartek 28 września 2023 r. imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE


17.08.2012

Doroczny Piknik Babicki - 15 sierpnia 2012

15 sierpnia w Starych Babicach to data dorocznej zabawy. Tegoroczny Piknik, to już 15-ty w historii gminy.
Jak zwykle najwcześniej (już o 6-tej rano) rozpoczęto zawody wędkarskie. Gospodarzem Polany Dwóch Stawów jest Koło Wędkarskie z Zielonek. To jego członkom i prezesowi Koła Januszowi Pazurkowi specjalnie dziękował na piknikowej scenie Wójt Krzysztof Turek. Członkowie Koła dbają o stawy i "Polanę" przez cały rok.

Zawody wędkarskie to wspaniała zabawa, zwycięża ten kto złowił najwięcej ryb. więcej...

O godzinie 10-tej rozpoczął się też Turniej Piłki Plażowej. W tym roku do turnieju zgłosiło się aż 36 par zawodników.
Zawody zakończono o 17-tej a relacja i galeria foto na stronie organizatora zawodów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji ...

Od rana "Polana Dwóch Stawów" zamieniła się w piknikowe miasteczko. Przygotowano oczywiście urządzenia rekreacyjne dla dzieci: batuty, dmuchane zjeżdżalnie większe i mniejsze. Swoje stanowiska zajęli strażacy, policjanci, straż gminna, firma porządkowa i służba medyczna.
Rozłożono kramy z różnościami: od kiełbas domowych, miodów, serów poprzez balony dmuchane, piszczałki, zabawki oraz liczne stragany z przysmakami, napojami i pieczonymi ziemniakami.
Swoje stanowisko miał też Urząd Gminy. W gminnym namiocie przygotowano konkurs wiedzy o gminie a każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana upominkiem. Zorganizowano też zwierzęcy kącik atopcyjny.

Nowością na imprezie było stanowisko Urzędu Skarbowego Bielany. Prowadzono w nim reklamę akcji Ministerstwa Finansów: "Nie bądź jeleń, weź paragon".
Swoje stanowisko miało stowarzyszenie "Carrom" - bilardu indyjskiego. Tu można bylo poznać zasady i rozegrać partię tej gry.

Z zainteresowaniem oglądano 2 zabytkowe już pięknie odremontowane ciągniki Zetor i Ursus. Ktoś marzył o ślubnej przejażdżce taką maszyną.

Wśród stoisk targowych zauważyliśmy stoisko z pamiątkami, gdzie można było nabyć śliczne karty pocztowe z Zielonek i kram z figurkami kawiarni "Kolory Kawy" - obie firmy z babickiego Rynku.

Atrakcją było stoisko twórcy ludowego - rzeźbiarza Sławomira Ibka, który wykonuje figurki zwierząt, pomysłowe drewniane meble, donice i inne ozdoby do ogrodu. Jego anioły, krzyże i kapliczki to proste, skromne formy artystyczne, które doceniano już na wystawach i konkursach sztuki ludowej.

Ochotnicza Straż Pożarna z Borzęcina Dużego prezentowała nowy namiot pneumatyczny. Namiot ratunkowy NPA 27 wraz z osprzętem, posiada samodzielne ogrzewanie i oświetlenie, rozkładany jest automatycznie na zasadzie pneumatycznej. Może być używany podczas akcji ratowniczych jako miejsce udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach i katastrofach lub w różnych sytuacji kryzysowych, w których strażacy świadczą swoją pomoc. Doskonale może też pełnić rolę tymczasowego miejsca udzielania pomocy medycznej podczas skomplikowanych wypadków komunikacyjnych.

Grupki piknikowych gości gromadziły się też podczas pokazów ratownictwa medycznego zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną ze Starych Babic. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy może przydać się każdemu z nas. Strażacy prezentowali pokazy na fantomie do złudzenia przypominającym człowieka. Chętni mogli spróbować jak ułożyć ciało poszkodowanego, z jaką siłą i częstotliwością uciskać klatkę piersiową i robić sztuczne oddychanie. Najważniejsze to opanować nerwy, wezwać fachową pomoc i wykonywać czynności ratownicze sprawnie, ponieważ każda minuta jest bardzo cenna.

Na polanie prezentował się również Klub Motorowy Cross Team Stare Babice.

Imprezę na scenie prowadził Janusz Prokopczyk - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą. Tu wystąpiły gminne zespoły: "Babiczanie" pod kierownictwem Zbigniewa Załęskiego oraz chór "Sami Swoi" z Borzęcina. Dla dzieci wystąpiły Pluszaki, Janusz Prokopczyk niestrudzenie namawiał dzieci i starszych do licznych konkursów i zabaw. Wręczano nagrody.

Przeprowadzono też losowanie nagród dla nowych mieszkańców gminy, którzy zarejestrowali się w konkursie: "Mieszkam w Gminie Stare Babice" i tu sprowadzam swój podatek dochodowy". Konkurs będzie kontynuowany, jak zapewnił Wojt Krzysztof Turek. Warto zameldować się w gminie. więcej... (lista osób nagrodzonych)

Artyści z Zespółu "Horyzonty", w 3 występach wykonali kilkanaści piosenek, największych popularnych przebojów: m.in. "Takie tango" i "Warszawa". Z wielką przyjemnością bawiono się przy świetnych aranżacjach znanych utworów.

Wielkim hitem imprezy był występ gwiazdy: Zepołu BOYS. Już zmierzchało, a tymczasem na zielonkowską polanę ciągnęły tłumy. Wszystkie autobusy były pełne chętnych do obejrzenia występu tego znanego zespołu. Nawet pogoda się poprawiła i w ciepły letni wieczór popłynęły znane przeboje..."jesteś szalona..." Zespół nie zawiódł i zabawa trwała do późna.

Wiecej GALERIA i Relacja filmowa TV Mazowsze

mp

powrót

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.