Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE


6.12.2012

Babicki Plener Malarski

Kilka ruchów pędzla w rękach malarza może wyczarować obraz, który utrwali dla potomnych piękno naszej okolicy. Patrząc na dzieło zastanawiamy się, jak to się stało, że tego dotąd nie dostrzegaliśmy? W dniach 17-18 listopada br. zorganizowano w Starych Babicach plener malarski. Do udziału w nim zaproszono osoby uzdolnione artystycznie z terenu naszej gminy Stare Babice i gmin z terenu Lokalnej Grupy Działania "Między Wisłą Kampinosem".

W plenerze wzięło udział ponad 25 osób. Tematem prac stały się motywy z najbliższych okolic rynku - kościół, pobliski skwer z mostkiem, rzeĽby na cmentarzu parafialnym i inne miejsca.
Uczestnicy pleneru otrzymali akcesoria malarskie, a fachowych rad udzielała im Anna Sobierajska, malarka prowadząca warsztaty artystyczne dla członków "Uniwersytetu III Wieku w Błoniu". Powstałe prace będą prezentowane podczas przyszłorocznych uroczystości związanych z obchodami 700-lecia Babic.

Anna Sobierajska: jest autodydaktykiem, malarstwa uczyła się u prof. Aleksandra Turka, a rysunku u Kuby Cwieczkowskiego. Od wielu lat wyjeżdża na liczne plenery. Jednym z jej ostatnich sukcesów jest zdobycie II nagrody na międzynarodowym plenerze w Dreźnie. 5 rok prowadzi grupę "Uniwersytetu III Wieku w Błoniu", owocem pracy artystów amatorów tego stowarzyszenia jest wystawa obrazów przedstawiających kapliczki z terenu naszego powiatu, którą można oglądać w gmachu Starostwa w Ożarowie Mazowieckim.

Grupa malarska spotyka się w każdy wtorek od godz. 10 do 18:30 w pracowni w Błońskiego Centrum Kultury. Każda osoba zainteresowana malarstwem może znaleźć tam fachową poradę.

Podczas pleneru ciekawostką jest to, że wśród malarzy zauważyliśmy zarówno osoby bardzo młode (gimnazjalistki), jak i seniorów. Czy sztuka łączy pokolenia? -Zdecydowanie tak, ale przecież my wszyscy, niezależnie od tego jak wyglądamy, jesteśmy młodzi- mówi Anna Sobierajska. - Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu. A my stale tworzymy i rozwijamy się...

Plener malarski w Gminie Stare Babice zrealizowano w ramach projektu "Stare Babice na przestrzeni wieków -wydanie książki". Jego realizacja była możliwa dzięki środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW 2007- 2013).

M. Łada

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.