Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024 r. imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE


13.12.2012

"Malarstwo na szkle inspirowane sztuką ludową" - wystawa w Koczargach

7 grudnia w gimnazjum w Koczargach Starych rozstrzygnięto konkurs pt. "Malarstwo na szkle inspirowane sztuką ludową". Na konkurs wpłynęło 56 prac z gimnazjów: z Izabelina, Płochocina, Zaborowa, Warszawy i Koczarg.

Nasi gimnazjaliści wśród laureatów zajęli czołowe miejsca. - Technika malowania na szkle jest trudna, wymaga od artystów tworzenia obrazu od drugiej strony, jakby odbitego w lustrze, poza tym maluje się najpierw małe detale, wykończenie, a dopiero później większe elementymówi Krystyna Podlacha, nauczyciel plastyki.

Sztuka gimnazjalistów co roku nas zachwyca. Prace powstałe pod kierunkiem Pani Krystyny emanują świeżością twórczego spojrzenia na kanony sztuki. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody: zestawy malarskie, sztalugi, nie zabrakło również słodyczy. Nagrody ufundowała Rada Gminy Stare Babice.

Podczas wystawy prac konkursowych przedstawicielom Dyrekcji Gimnazjum towarzyszyli wolontariusze ze Stowarzyszenia "Odkrywamy Świat". Uczniowie przygotowali ciasta i herbatę i opiekowali się osobami starszymi, które przyszły oglądać prace.

Wszystkim serdecznie gratulujemy talentu i zaangażowania.

 

M. Łada

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.