Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE
Untitled Document


14.05.2013

IX edycja Festiwalu Muzycznego
"W Krainie Chopina"

31 maja 2013 o godz. 20.00 koncertem w Starych Babicach, rozpoczyna się IX edycja Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina".

To już dziewiąty raz przez całe lato Kraina Chopina położona wśród pięknej zieleni Kampinoskiego Parku Narodowego będzie rozbrzmiewała muzyką. Od 31 maja do 29 września 2012 roku w każdą niedzielę w zabytkowych kościołach, dworkach i salach koncertowych wokół Puszczy Kampinoskiej, będą się odbywały recitale organowe, koncerty kameralne, symfoniczne i jazzowe w mistrzowskich wykonaniach. Festiwal Muzyczny W Krainie Chopina zdobywa coraz większą renomę zarówno wśród wykonawców jak i melomanów, stając się największą imprezą artystyczną w tej części Mazowsza, w której przyszedł na świat nasz Wielki Rodak. Festiwal łączy rodzinną rekreację na łonie przyrody ze sztuką w najlepszych wykonaniach. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Wszystkie koncerty festiwalowe na terenie naszej gminy odbywają się w ramach Obchodów 700-lecia Babic.

Wielkim wydarzeniem artystycznym będzie niewątpliwie koncert inauguracyjny festiwalu, który odbędzie się w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach w piątek 31 maja o godzinie 20.00. wystąpi Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, pod dyrekcją Michała Niedziałka, oraz skrzypek Jan Kutowski.
Ponad 60 osobowy zespół orkiestry wykona dla nas fragmenty najbardziej znanych utworów - prawdziwych hitów muzyki poważnej. Usłyszymy kompozycje: W.Lutosławskiego, C. Saint-Saensa, F. Mendelssohna, W. A. Mozarta, S. Prokofiewa, L. van Beethovena.

Serdecznie pozdrawiam.
Mariusz Dżyga


Więcej o festiwalu "W krainie Chopina"
http://www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl/

wstecz

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.