Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE


19.09.2013

VII Borzęciński Dzień Seniora

Stowarzyszenie Kulturalne "Kotwica" i zespół "Sami Swoi" z Borzęcina zorganizowali 6 października VII Dzień Seniora. Impreza odbyła się w ramach obchodów 700-lecia Babic pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stare Babice.

Do Hali Sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym przybyło wielu przedstawicieli seniorów z naszej gminy, obecni byli seniorzy z terenu powiatu, a także z Warszawy. Na spotkanie przybyli również: z-ca Wójta Gminy Marcin Zając, kierownik GOPS Alicja Napurka, a także z-ca Dyrektora Szkoły Agnieszka Matuszewska.
Na początku imprezy gości powitali: Krzysztof Grzelak - prezes stowarzyszenia "Kotwica" i Justyna Szczepanik - nauczycielka borzęcińskiego ZSP, która z niezwykłą finezją prowadziła całe spotkanie.

Następnie głos zabrał Marcin Łada - redaktor "Gazety Babickiej", który przedstawił publiczności zagadnienia dotyczące 700-lecia Babic. W dalszej części imprezy przyszedł czas na występy artystyczne seniorów i zaproszonych osób. Jako pierwszy wystąpił Andrzej Adamski grając na harmonijce ustnej. Następnie przyszedł czas na występ chóru "Sami Swoi" z Borzęcina, który w zabawnym repertuarze przekonywał, że "dobrze się żyje na emeryturze". Chór do występu przygotowywał Jan Jaworski.

Po borzęcińskim zespole wystąpiły "Wesołe wdówki z Józefowa", które na cygańską nutę zaprezentowały niezwykły repertuar taneczny. Seniorki oczarowały publiczność wspaniałym barwnym występem i niezwykłą kondycją. Brawo! Zespół przygotowywała choreograficznie Joanna Michrowska-Kamińska, a oprawę muzyczną zapewnił Waldemar Dąbrowski.
Kolejnym zespołem, który zaprezentował swoje umiejętności były "Ożarowskie Kumoszki". W zabawnej piosence opracowanej pod kierownictwem Waldemara Dąbrowskiego zespół wychwalał uroki Mazowsza przekonując, że gdy Kumoszki "wesoło śpiewają, wtedy troski odpędzają".

Następnym elementem borzęcińskiego spotkania był występ "Grupy tanecznej z Bemowa" przygotowywanej pod kierunkiem Marcina Błażejewskiego. Wystąpiły pary seniorskie, a także młoda para turniejowa: Alicja Pędowska i Jakub Woźniak, która może pochwalić się już Mistrzostwem Polski.
Po występach tanecznych usłyszeliśmy znowu utwory muzyczne. Tym razem publiczność zachwycił chór "Ballada" z Leszna przygotowywany przez Bernarda Olosia, który w swoim bogatym repertuarze wyśpiewał credo całego spotkania seniorów: "życie jest piękne, życie jest śliczne, życie nastraja optymistycznie, życie to bajka, więc co tu kryć, warto, ach warto jest żyć!".

Po zespole z Leszna wystąpiła grupa taneczna "Nasze Dziedzictwo" z Błonia z repertuarem tańców polskich. Kierownikiem grupy jest Ewa Mazurkiewicz - Wysocka, a instruktorem i choreografem - Dawid Wachowiak. Młodzi tancerze zaprezentowali m.in. poloneza, krakowiaka, kujawiaka oraz polkę. Seniorom przypomniały się dawne czasy, kiedy nieraz na ludowych zabawach, wykonywano jeszcze takie tańce.

Na zakończenie spotkania wystąpił chór z Klubu "Nadzieja" ze Starych Babic przygotowany pod kierunkiem Bogdana Zubkowicza. Chór przedstawił repertuar wśród których znalazły się utwory autorstwa Tadeusza Żychlińskiego założyciela dawnego Klubu Seniora w naszej gminie. "Bo w naszym klubie, wszyscy się lubią, bo w naszym klubie, wesoło jest…". Przekonywali seniorzy zagrzewani do śpiewania przez niezrównaną Wandę Śladowską.

Kończąc podziękowano organizatorom tej udanej imprezy. Wśród wymienionych osób dziękowano także Janinie Łukasiewicz - pierwszemu Prezesowi Stowarzyszenia "Kotwica". Takie spotkania dają wiele radości i pokazują optymistyczne podejście do życia, a optymizm, jak wiadomo potrzebny jest nie tylko seniorom, ale także młodym osobom. Serdecznie Gratulujemy!

 

Marcin Łada
Fot. Karolina Gwarek

powrót

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.