Dzisiaj jest sobota 25 maja 2024 r. imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE
Untitled Document


14.07.2011

Bezpłatne zajęcia z tenisa ziemnego w Kampinosport

Gmina pomaga popularyzować zdrowy tryb życia dla dzieci i dorosłych, wspiera społeczne inicjatywy, które poprawiają jakość życia, upowszechniają kulturę oraz podnoszą bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji.

Jednym z podmiotów, które realizują takie przesłanie jest ośrodek Kampinosport. Już trzeci rok organizowane są tu wakacyjne bezpłatne zajęcia gry w tenisa dla dzieci i młodzieży.
Od początku lipca wzięło w nich udział 65 osób. Chętni kierowani są do grup wiekowych 5-8 latków lub do grupy młodzieżowej 9-16 latków, przyjmowane są także osoby do 18 roku życia.
Zwykle na zajęcia zgłasza się od 10 do 21 osób, choć korty i sprzęt pozwalają na przyjęcie liczniejszej grupy.

Dzieci odbierają te zajęcia bardzo pozytywnie. Dla niektórych to jedyna rozrywka w wakacje, jaką mogą zapewnić im rodzice, uatrakcyjnienie pobytu u cioci czy babci. Cześć osób pojawia się też "na próbę" i potem przychodzą na kolejne zajęcia.

Nauka tenisa postrzegana jest wciąż jako sport elitarny, a jak widać koszty można ograniczyć. Ośrodek udostępnia rakiety w różnych rozmiarach, trzeba mieć tylko strój sportowy, właściwe obuwie i dobre chęci.
Do grup trafiają dzieci o różnym poziomie umiejętności gry i różnej kondycji. Zdarza się, że rodzice proponują te zajęcia dzieciom "zasiedziałym" przed komputerami i telewizorami, z nadwagą. Instruktor radzi sobie bardzo dobrze, by wprowadzić dzieci w dobry nastrój i zachęcić do ruchu. Ułatwiają to gadżety sportowe, kolorowe urozmaicone przedmioty, których nie zawsze używa się na szkolnych zajęciach w-f. Wyjście na zajęcia to także okazja do spotkania z kolegami i koleżankami, zdobycia nowych znajomych.
Każde spotkanie zaczyna się od wzajemnego przedstawienia, potem są zajęcia ogólnorozwojowe - tzw. rozgrzewka. Dla jednych to okazja do pozbycia się nadmiaru energii, dla innych rozruch "wymuszony" okolicznościami, ale w grupie łatwiej się rozkręcić. Następnie trener przeznacza kilka minut na wprowadzenie o technice i potem najprzyjemniejsza część zajęć - praktyka gry w tenisa, ciekawe ćwiczenia pozwalające opanować sztukę gry.

Instruktor Rafał Wieczorek prowadzi zajęcia od 10 lat i mówi, że jeszcze nie spotkał człowieka, który nie mógłby się nauczyć tego sportu dla celów rekreacyjnych - mogą go uprawiać wszyscy.
Z jego obserwacji wynika, że osoby starsze lub otyłe nie zniechęcają się do gry, ponieważ mogą dostosować wysiłek do swoich możliwości, gra jest dynamiczna, urozmaicona, stwarza czasem sytuacje zabawne.

Tenis jest sportem inteligentnym. Dzieci na korcie czują się swobodnie, słychać ich komentarze. Zapytane, czy im się podoba mówią, że tenis to dobra zabawa, prowadzący ma do nich "fajne" podejście, czasem powie do dziewczynki "kwiatuszku", do szczuplutkiego chłopaka "byku". Tak wyglądają początki edukacji tenisowej dostępnej dla każdego.

Ciekawa inicjatywa i warto namawiać rodziców, by dzieci z niej skorzystały.

Z prowadzącym zajęcia Rafałem Wieczorkiem - instruktorem tenisa ziemnego, rozmawiała Beata Tuzimek.

więcej zdjęć z zajęć w GALERII

fot. R. Wieczorek, B. Tuzimek

Zgłoszenia na wakacyjne zajęcia w Kampinosport

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.