Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024 r. imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
SPORT

 

 

 

 

WIADOMOŚCI SPORTOWE


31.08.2012


Turniej Tenisowy na zakończenie wakacji

W piątek 24 sierpnia w ośrodku sportowym "KampinoSport" odbył się turniej dla dzieci zorganizowany w ramach akcji "Tenisowe Wakacje".

Nagrody ufundował samorząd gminy Stare Babice, a wręczała je Sekretarz Gminy Wiesława Wojtachnio. Zawodników podzielono na dwie grupy wiekowe: "Skrzaty" od 4 do 10 lat i "Młodzicy" od 10 do 18 lat. Wyniki podajemy poniżej.
Tegoroczna akcja "tenisowych wakacji zorganizowana została już po raz drugi. Dzięki firmie "KampinoSport" dzieci za darmo mogły uczestniczyć w ogólnorozwojowych zajęciach sportowych i nauczyć się podstaw gry w tenisa. Podczas wakacji na zajęcia przychodziło ponad 150 dzieci. Wszystkie treningi odbywały się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Kiedy w połowie lipca odwiedziliśmy "KampinoSport" spotkaliśmy tam dużą grupę dzieci, które ćwiczyły tenisowe zagrywki pod okiem trenerów ze szkoły tenisa "Junior Tenis Club". Jak powiedział nam menadżer ośrodka Tomasz Musiał, na zajęcia może przychodzić dowolnie duża grupa dzieci i Klub Tenisowy nie wprowadza w tym kierunku żadnych ograniczeń. Zwykle na zajęcia przychodziło po 30 osób z obu grup wiekowych. Były to przeważnie dzieci z naszej gminy, a także osoby z Izabelina i innych sąsiednich gmin. Dzieci ćwiczyły w dwóch grupach wiekowych, lecz podział ten nie był rygorystycznie przestrzegany. Zdarzało się bowiem, że kilkoro dzieci w młodszej grupie wiekowej, które jeż wcześniej uczestniczyły w zajęciach tenisowych, doskonale radziło sobie w porównaniu ze starszymi kolegami. Wówczas trenerzy proponowali im zajęcia w grupie starszej.

Pan Tomasz zapytany czy dzięki zajęciom tenisowym młodzi zawodnicy osiągnęli już jakieś znaczące wyniki odpowiedział: jeszcze nie mamy osiągnięć sportowych naszych podopiecznych, lecz generalnie nie nastawiamy się na to. Głównym naszym zadaniem jest propagowanie wśród młodych ludzi aktywnego trybu życia. Chcemy odciągnąć dzieci i młodzież od komputerów, bo często się zdarza, że spędzają przed nimi zbyt wiele godzin. Proponujemy im ciekawą dyscyplinę sportu, zainteresowanie tenisem może odmienić ich codzienne życie, a sport dla młodych ludzi jest bardzo ważny, stymuluje bowiem rozwój całego organizmu.

Podczas turnieju tenisowego spotkaliśmy Marcina Szczepaniaka z Borzęcina - ojca dziewczynki, która uczęszczała na zajęcia. Pan Marcin chwalił profesjonalne podejście trenerów i pomysł zorganizowania "Wakacji Tenisowych" dla dzieci. Córka z dużą przyjemnością przychodziła do ośrodka. Także inni rodzice z zainteresowaniem obserwowali treningi swoich dzieci, a przy okazji mogli skorzystać z innych atrakcji ośrodka, np. z groty solnej.

Jak powiedział nam Prezes "KampinoSport" Andrzej Głogowski, wiele dzieci nadal chce uczestniczyć w zajęciach, dlatego też akcja będzie kontynuowana również w przyszłym roku. Dla zainteresowanych zajęcia tenisowe (odpłatne) prowadzone będą także w ciągu roku szkolnego. Dużą popularnością cieszą się treningi dwa razy w tygodniu w kilkuosobowych grupach.


Wyniki Turnieju "TENISOWE WAKACJE"
W grupie młodszej "Skrzatów":

W grupie starszej "Młodzików":

I miejsce - Marta Nowak
II miejsce - Mateusz Nowakowski
III miejsce - Patryk Godawa
I miejsce - Paweł Drzewiński
II miejsce - Kuba Grzywiński
III miejsce - Piotr Skotnicki

Marcin Łada, Kamil Malinowski

OGŁOSZENIA

3 Półmaraton
im, J. Kusocińskiego

LINKI


Strona Klubu Karate Rensei

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.