Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024 r. imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE

24.01. 2010

Karnawałowy mix 2010

24 stycznia tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Starych Babicach, w Sali Koncertowej im. Kazimierza Wiłkomirskiego odbyło się kolejne spotkanie "Młodych z Pasją". Publiczność przywitała Magdalena Drzewińska - liderka grupy. Uczestnicy grupy zaprezentowali przedstawienie pt. "Opowieść Wigilijna Aniołów" w reżyserii Barbary Songin.


Przedstawienie "Opowieść Wigilijna Aniołów"

Przedstawienie "Opowieść Wigilijna Aniołów"

Anioły próbujące nakłonić gospodynię domu,
aby przygotowała kolację Wigilijną

Uczestnicy grupy "Młodzi z Pasją"

Spektakl opowiadał o dwóch aniołach, którzy próbowali zmienić Wigilię u jednej z rodzin. Rodzice oraz dzieci byli tak zajęci sobą i swoimi sprawami, że zapomnieli o tak ważnym dniu jak Wigilia Bożego Narodzenia. Ideą przedstawienia było pokazanie, iż takie sprawy jak malowanie paznokci, zabawa i siedzenie godzinami przed monitorem komputera nie są najważniejszymi priorytetami życiowymi polskiej rodziny.
Po krótkim spektaklu publiczność wysłuchała śpiewu Liliany Krych przy akompaniamencie Wojciecha Semerau-Siemianowskiego. Usłyszeliśmy przepięknie wykonaną arię z opery "Kserkses", pieśń z Erotyku Mieczysława Karłowicza oraz "Śliczny Chłopiec" F.Chopina.Magdalena Drzewińska - liderka grupy


Liliana Krych przy akompaniamencie
Wojciecha Semerau-Siemianowskiego

Gminna Orkiestra Młodzieżowa

Gminna Orkiestra Młodzieżowa

Na zakończenie widzowie mieli okazję wysłuchać Gminnej Orkiestry Młodzieżowej. Wspaniale zagrali kolędy: "Gdy śliczna Panna", "Gdy się Chrystus rodzi" oraz dwie piosenki "Boże Narodzenie" i "Białe Boże Narodzenie". Wykonali również dwie anglojęzyczne piosenki "Jingle Bells" oraz "Winter Wonderland".

Po emocjonujących występach wszyscy uczestnicy i goście udali się na wspólny poczęstunek. Gratulujemy młodzieży przygotowania udanego spotkania, kończącego tegoroczny karnawał.

tekst i zdjęcia:
Paulina Więckowska

powrót

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.