Dzisiaj jest środa 12 czerwca 2024 r. imieniny Gwidona, Leonii, Niny
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE
Untitled Document


Młodzi z Pasją

"Młodzi z Pasją" to grupa ambitnych, uzdolnionych, młodych ludzi, którzy chcą dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi. Głównym celem działania jest umożliwienie tworzenia własnych tekstów, scenariuszy, które można przedstawić publiczności oraz realizacja pomysłów takich jak: wernisaże tematyczne, przedstawienia taneczne, koncerty.

Grupa została założona w 2004 roku z inicjatywy absolwentów Studia Muzycznego oraz Szkoły Muzycznej (w Starych Babicach), przy wsparciu i pomocy Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Pierwszymi uczestniczkami zajęć Młodych z Pasją były: Magdalena Drzewińska, Alicja Kamińska, Maja Moraczewska. Pierwszy koncert organizowany przez Młodych z Pasją odbył się 5 listopada 2004 roku w Sali Koncertowej im. Kazimierza Wiłkomirskiego.

Członkowie grupy rozwijają m.in. swoje zdolności aktorskie, muzyczne, taneczne, wokalne. W dążeniu do perfekcji pomagają im aktorzy, soliści, tancerki i wiele innych znawców sztuki. Warsztaty były prowadzone przez Elizę Dżyga, Anetę Groszyńską, Michała Malinowskiego, Michała Mikołajczyka, Barbarę Songin, Zbigniewa Wójcika i wielu innych wspaniałych artystów.

Tradycją stało się, że na początku roku szkolnego Młodzi z Pasją organizują konkurs fotograficzny pt. "Lato w Obiektywie" wraz z wystawą oraz w karnawale "Karnawałowy Mix". Dodatkowo odbywają się spektakle, koncerty, wernisaże, krótkie przedstawienia. Grupa chętnie uczestniczy w organizowanym przez Gminę Stare Babice "Dniu Dziecka", jak również w inicjatywach na rzecz rozwoju najmłodszych. Przykładem może być uczestnictwo Młodych z Pasją w dniu otwartym pt. "Teatr Wielki Otwarty dla Dzieci". Wszystkich uczestników łączy Pasja, to właśnie ona przyczyniła się do stworzenia grupy artystycznej.

fot. Wojciech Leśniowski - Przypadek kliniczny

Każda chętna osoba może przyjść na zajęcia w wybraną sobotę o godzinie 10.30, warsztaty nie są obowiązkowe, dlatego też nie można jednoznacznie stwierdzić ile chętnych młodych ludzi przyszło na zajęcia. Według danych Magdaleny Drzewińskiej prawie 40 osób uczestniczących w sobotnich zajęciach artystycznych odważyło się wystąpić na scenie, byli również znamienici goście, grupy taneczne, zespoły muzyczne, Gminna Orkiestra Młodzieżowa ze Starych Babic, osoby opowiadające o np. życiu w Japonii, soliści, autorzy fotografii, autorzy prac plastycznych.

Obecnie na liście widnieje prawie 20 nazwisk uczestników zajęć młodych z Pasją. Bardzo miły jest fakt, że dochodzą nowi, pełni Pasji młodzi ludzie. Od początku istnienia Młodych z Pasją stale na liście widnieje nazwisko Magdaleny Drzewińskiej, jest to osoba nadzorująca pracę grupy i chętnie prowadząca spotkania. Dziś Magdalena studiuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, pomaga Towarzystwu Muzycznemu im. Kazimierza Wiłkomirskiego i pracuje. Można ją również zobaczyć grającą na flecie poprzecznym w Gminnej Orkiestrze Młodzieżowej. Ostatnie spotkanie zorganizowane przez Młodych odbyło się 24 stycznia 2010 roku, był to "Karnawałowy Mix". Przygotowano wraz z Panią Barbarą Songin przedstawienie pt. "Opowieść Wigilijna Aniołów" (wystąpili: Marysia Biczak, Ula Dowgiałło, Kasia Kupiecka, Małgosia Łuczak, Wiktoria Łuczak, Madzia Poprzeczko), tego dnia mogliśmy usłyszeć Gminną Orkiestrę Młodzieżową i śpiew solistki (Pani Lilianny Krych).

fot. Marcin Purchała - "Karnawałowy Mix" - Paweł Szkolik; "Karnawałowy Mix" - Ania Lesisz

Wszystkie chętne osoby zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach "Młodych
z Pasją" w soboty o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej w Starych Babicach

(tel. kontaktowy do Magdaleny Drzewińskiej: 506-665-749).

wstecz

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.