Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE

11 lipca 2010 r.


Ars Antiqua w Krainie Chopina

W niedzielę 11 lipca w kościele p.w. Św. Trójcy w Leoncinie, oraz w kościele p.w. bł. Marceliny Darowskiej w Burakowie w ramach Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina" wystąpił zespół wokalny "ARS ANTIQUA".

Leoncin Kościół p.w Św. Trójcy


Śpiewacy zostali zaproszeni przez Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Zachwycająco wykonali utwory z m.in.: F. Chopina, S. Moniuszki, M. Gomółki, M. Zieleńskiego, J. Świdra, M. Jasińskiego, jak również i swoje opracowania.

Zespół został zorganizowany w 1993 r. z inicjatywy śpiewaków chóru kameralnego o tej samej nazwie, działającego w Warszawie od 1973 r. do końca lat 80-tych. Obecny kształt artystyczny nadał mu jeden z założycieli dawnej "Antiquy", dyrygent i pedagog Zbigniew Szablewski.
"Ars Antiqua" specjalizuje się w stylowym wykonawstwie muzyki dawnej, ma także w repertuarze utwory współczesne, opracowania muzyki ludowej, negro spirituals i kolędy.

Zespół jest laureatem 10 krajowych i zagranicznych konkursów chóralnych, w których otrzymał wyróżnienia : w kategorii ogólnej, w kat. zespołów wokalnych a także nagrody specjalne. Brał udział także w festiwalach m.in. w Jastrzębiu-Zdroju, Chełmie, Żywcu, Szczecinie. Ponadto zespół koncertował we Włoszech, Niemczech i na Litwie. Repertuar zespołu to ponad 290 utworów różnych epok i stylów wykonywanych głównie a cappella.


Buraków Kościół p.w Błog. Marceliny Darowskiej

Publiczność nagrodziła artystów na obu koncertach owacjami na stojąco. Ponadto wykonawcy otrzymali po symbolicznej róży od wójta gminy Leoncin pana Józefa Mosakowskiego, oraz od dyrektora domu kultury w Łomiankach pani Doroty Burchard -Mikruta.Zespół Ars Antiqua z Proboszczem parafii p.w Bł. Marceliny Darowskiej wraz Dyrektorem domu kultury w Łomiankach

W lipcu festiwal w "W Krainie Chopina" przygotował jeszcze dwa koncerty: 18-go w Ołtarzewie wystąpił Kwartet Klarnetowy Poco Leggiero, a 25-go w Zielonkach zagra Paweł Janas - akordeon solo. 1-go sierpnia w Laskach, czytamy w zapowiedziach, odbędzie się oryginalny koncert w wykonaniu Marka Niesobskiego - piła śpiewająca i Roberta Grudnia - organy.

O koncertach można przeczytać na stronie festiwalu: www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl.
Wszystkich miłośników dobrej muzyki serdecznie na koncerty zapraszamy!

red. BB, PW
fot. Paulina Więckowska


powrót

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.