Dzisiaj jest czwartek 28 września 2023 r. imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE

16.01.2013

"Młodzi z Pasją" na scenie Sali Koncertowej
w Szkole Podstawowej w Starych Babicach

15 grudnia Grupa "Młodzi z Pasją" działająca przy Towarzystwie Muzycznym Kazimierza Wiłkomirskiego zaprezentowała spektakl słowno- muzyczny z udziałem uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Starych Babicach.

Grupa działa od 2003 roku i zajmuje się edukacją artystyczną.

W przedświątecznym spektaklu zaprezentowały się również dzieci z grupy baletowej, dzieci i młodzież z orkiestry działającej przy Towarzystwie Muzycznym oraz wyświetlono zdjęcia nagrodzone w konkursie fotograficznym "Lato w obiektywie". Grupa teatralna skupia aktywną, uzdolnioną młodzież, która podczas koncertu wielokrotnie prezentowała się w kilku rolach.
Po kilku latach nauki gry na instrumentach, nauki tańca i ruchu scenicznego młodzież występuje swobodnie, sprawiając sobie i oglądającym wielką przyjemność.

Scenariusz spektaklu pt. "Wiadomości TV" napisała i przedstawienie wyreżyserowała debiutująca w tej roli Anna Snopkowska, uczennica gimnazjum w Koczargach Starych.
Kostiumy, scenografię, oprawę muzyczną, efekty akustyczne, układ pantomimiczny, młodzi aktorzy przygotowywali wspólnie z opiekunem grupy panem Mariuszem Dżygą.

Anna Snopkowska - uczennica Gimnazjum w Koczargach Starych, autorka scenariusza przedstawienia Grupy "Młodzi z Pasją", z rodzicami i wieloletnim nauczycielem muzyki - panem Mariuszem Dżygą

Po występie spytaliśmy młodą artystkę o źródła jej inspiracji. Anna Snopkowska zaczynała 9 lat temu od nauki muzyki i gry na instrumentach w Szkole Podstawowej w Starych Babicach. Teraz gra już na kilku instrumentach, w tym na pianinie, harfie, gitarze, flecie prostym, flecie poprzecznym i akordeonie. Komponuje utwory muzyczne, w przyszłości chciałaby tworzyć muzykę filmową. Jest laureatką Powiatowego Konkursu Muzycznego, otrzymała wyróżnienie za grę na harfie.

W spektaklu zagrało 15 koleżanek i kolegów, którzy podchwycili jej pomysł i pomogli w realizacji. Rodzice Anny, wspierają ją w rozwijaniu muzycznych i szeroko zakrojonych innych artystycznych pasji.

Liczna grupa sympatyków orkiestry i rodziców wychowanków państwa Ewy i Mariusza Dżygów zapełniła blisko 100-osobową widownię. Występ grupy Młodych z Pasją stał się okazją do podziękowania za ogromny wkład w edukację muzyczną i teatralną dzieci z gminy Stare Babice. Kosz kwiatów i życzenia złożono na ręce Pana Mariusza Dżygi tegorocznego laureata nagrody Marszałka w dziedzinie zasłużonych dla kultury na Mazowszu.

Podczas spektaklu wykorzystano nowe sceniczne oświetlenie sali koncertowej, zakupione ze środków budżetu gminy.

 

wstecz

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.