Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KULTURA

 

 

WIADOMOŚCI KULTURALNE
Untitled Document


2.12.2013

Karol Okrasa w borzęcińskiej szkole!

7 listopada 2013 uczniowie klasy II a i II b spotkały się z panem Karolem Okrasą oraz jego pomocnikiem panem Marcinem. Pan Karol wzbudził ogromne zainteresowanie swoim pokazem kulinarnym, w którym brały udział dzieci; mieszały, smarowały, kroiły itp. oraz odpowiadały na wiele pytań związanych ze zdrowym żywieniem.

Zainteresowane spotkaniem były też panie z kuchni, gdyż spotkanie odbywało się w szkolnej stołówce. Pan Karol dał się zaprosić na szkolny obiad.

Znany z naszych ekranów kucharz opowiadał o swojej pracy, prezentował egzotyczne owoce i zachęcał do degustacji. Przygotował z dziećmi francuskie ciasteczka z powidłami (piekły się 20 minut), lody truskawkowe z granatem i bazylią oraz lody ananasowe (bardziej wytrawne) z dodatkiem limonki, awokado, kolendry i rukoli.

Po pokazie gotowania z elementami magii - lody zamarzały pod wpływem ciekłego azotu oraz po zjedzeniu smakołyków nieomal wszystkie dzieci postanowiły zostać kucharzami.

Pan Karol z ogromną cierpliwością rozdawał swoje autografy (specjalnie przywiózł zdjęcia) a spotkanie z dziećmi wyraźnie sprawiało mu przyjemność. Dzięki profesjonalizmowi i bezpośredniości pana Okrasy zajęcia tego dnia okazały się nie tylko ciekawe ale i smakowite.

Justyna Szczepanik

OGŁOSZENIA


KONKURSY

Babickie Ogrody 2013

wynniki

Pocztówka Jubileuszowa


FOTOGRAFICZNY
Nakręcone Mazowsze

FOTOGRAFICZNY

KPN w ObiektywieGminna
Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach
zaprasza
Centrum Kultury IZABELIN

zaprasza
LINKI

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.