Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI
Konkurs Fotograficzny

6.10.2010 (akt. 5.11.2010)

Protokół z obrad jury II-go Konkursu Fotograficznego
"Festyn Babicki w Twoim Obiektywie"

Jury w składzie: Beata Bethke - przewodniczący, Marcin Łada i Mariusz Kowszun na zebraniu dnia 13-go września 2010, w głosowaniu jawnym, jednogłośnie wybrali laureatów II-go Konkursu Fotograficznego "Festyn Babicki w Twoim Obiektywie".

I miejsce: Jarosław Wasilewski za zdjęcie nr 25 "Spojrzenie".
II miejsce: Marta Drzewińska za zdjęcie nr 1.
III miejsce: Marek Szlifierski za zdjęcie nr 24 "Po drugiej stronie".

Obok zdjęć - laureatów jury za najciekawsze uznało zdjęcia:

nr 6 autorstwa pana Tomasza Drzewińskiego, nr 15 pana Marcina Jaskólskiego, zdjęcie nr 17 "Najsmaczniejsze są marchewki" pana Tomasza Lasoty, zdjęcie nr 23 "Zawodniczka" pana Piotra Matuszewskiego, zdjęcie nr 32 pani Pauliny Więckowskiej, zdjęcie nr 35 "Wyżej" pana Dawida Wrony, oraz zdjęcie nr 40"W tęczy żubra" pani Doroty Jabłeckiej.


fot. nr 6

fot. nr 17

fot. nr 15

fot. nr 23

fot. nr 32

fot. nr 35

fot nr 40

Głosowanie internautów

Najwięcej punktów zdobyło zdjęcie nr 15 pana Marcina Jaskólskiego.

Uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień odbędzie się sesji Rady Gminy 12-go listopada o godz. 12-tej.
Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

Beata Bethke

Zwycięskie fotografie - impresje członków Jury

I miejsce: Jarosław Wasilewski za zdjęcie nr 25 "Spojrzenie".

"Technicznie - dobre rozmycie tła nadaje plastyczności temu obrazkowi, ale najważniejsze jest w nim coś innego - spojrzenie. W życiu nieraz możemy porozumiewać się bez słów. I to jest właśnie taka sytuacja. Dziewczynka najwyraźniej troszkę boi się tej wielkiej kaczki. Może i chciała na niej pojeździć, ale teraz kaczka wydaje dziwne odgłosy i trzęsie. Patrzy na opiekunkę z obawą, a może i z nadzieją. Jak by co - to nie zostawisz mnie? Widzisz, że się trochę boję... Ciekawe zdjęcie - przemawia do widza." (M.Ł.)
"Autor zdjęcia w doskonały sposób uchwycił przelotną chwilę, spojrzenie pomiędzy dwiema osobami w trakcie wspólnej zabawy, to co piękne i cenne jest często ulotne ale zatrzymane w kadrze pozostawia ślad dłużej niż pamięć człowieka." (M.K.)
"Piękny obraz... W codziennej bieganinie nie ma miejsca na intymność, komunikujemy się rzucając słowa, spojrzenia, czasem porozumiewamy się wzrokiem, ale unikamy patrzenia sobie w oczy, bo one mówią więcej niż słowa, znacznie więcej, niż chcielibyśmy powiedzieć... Nie jest to zdjęcie szczególnie dobre technicznie, ale ma w sobie wartość bezcenną - ma duszę. (B.B.)

II miejsce: Marta Drzewińska za zdjęcie nr 1."Technicznie - dobre uchwycenie momentu. W sztuce fotograficznej fascynujące jest to, że potrafi ona pokazać nam świat, jakiego na co dzień nie dostrzegamy. Na zdjęciu uchwycono właśnie taką chwilę. Koń na ułamek sekundy przed skokiem robi wrażenie statyczne, a zarazem dynamiczne- dwa w jednym, jeszcze się nie oderwał od ziemi, a już jego ogon faluje i leci. Całość mogłaby przedstawiać rzeźbę, którą będzie się wręczać zawodnikom jako trofeum. Interesująca chwila została zatrzymana w kadrze. Dobrze pokazane." (M.Ł.)

"Zdjęcie ukazuje nam dynamikę i piękno koni biorących udział w zawodów jeździeckich, gdzie emocje, siła i chęć wygranej malują się na obrazie konia i jeźdźca w trakcie drogi po zwycięstwo." (M.K.)

"Właściwie to nie wiadomo, co za chwilę się stanie - skoczy? - zatrzyma się? Ogon jak pióropusz, uszy - każde w inną stronę... Autor uchwycił intrygujący moment niepokoju w ruchu. (B.B.)

 

 

III miejsce: Marek Szlifierski za zdjęcie nr 24 "Po drugiej stronie".


"Technicznie - widać na co patrzy dana osoba. Jest to dobrze zaakcentowane. Nie wiadomo czy to chłop czy baba, ale nie to jest najważniejsze. Tajemniczy ktoś obserwuje zawody. Może nie chce być rozpoznany, może się wstydzi, a może tylko chroni oczy przed słońcem. To zdjęcie denerwuje mnie i zastanawia, tak jak denerwują mnie dziewczyny noszące ogromne czarne okulary, niczym gogle. Nie widać twarzy, nie wie się wtedy z kim się rozmawia, a przecież oblicze człowieka mówi nieraz więcej niż on sam. To zdjęcie denerwuje, ale może właśnie tak ma być? Nie każdy widoczek musi przecież uspokajać i koić, i o to także w fotografii chodzi. (M.Ł.)

"Zdjęcie pokazuje nam jak w niekonwencjonalny sposób został przedstawiony obraz widziany przez autora, dając nam w ten sposób zachętę do własnego kreatywnego postrzegania rzeczywistości, która pod innym kątem lub z innej płaszczyzny wydaje się ciekawsza lub podkreśla przedmiot naszego zainteresowania." (M.K.)

"Jedno zdjęcie, a trzy przestrzenie: zawody konne, ich obserwator oraz odbicie dłoni autora zdjęcia, która niczym pieczęć dokumentuje widziany przez obserwatora obraz. Jeśli ktoś kiedyś próbował spojrzeć na rzeczywistość oczami innej osoby, wie jak bardzo to trudne... Ale sama próba jest niezwykle cenna - dostrzeganie - to lekcja tolerancji." (B.B.)

GALERIA FOTOGRAFICZNA PRZESŁANYCH ZDJĘĆ

regulamin konkursu

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.