Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

15.12.2010

Uczniowie BORZĘCIŃSKIEJ SZKOŁY w CENTRUM ONKOLOGII

9 grudnia czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dużym gościli w Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie. Dzieci zaprezentowały pacjentom Jasełka wyreżyserowane przez panią Jolantę Krasnodębską. Głównym przesłaniem spektaklu była myśl, że miłość nadaje sens wszelkim życiowym działaniom.

Dzieci zagrały naturalnie i z dużym zaangażowaniem. Występ uczniów przyjęty został entuzjastycznie zarówno przez pacjentów, jak i przez ks. kapelana, który na czas spektaklu użyczył kaplicy szpitalnej.

Po jasełkach nastąpiło wspólne kolędowanie. Pacjentom, dzieciom i wolontariuszom Fundacji ,"Dobrze Że Jesteś" akompaniował na gitarze szóstoklasista Michał Makoś. W czasie śpiewania kolęd czwartoklasiści rozdawali chorym kartki świąteczne wykonane pod kierunkiem pani Ewy Urniaż-Szymańskiej.
Młodzi aktorzy otrzymali ogromna torbę słodyczy w podziękowaniu za występ, jednak łzy i wzruszenie pacjentów były najlepszą nagrodą za trud włożony w przygotowanie przedstawienia.

Należy podkreślić że niedawno gościła w borzęcińskiej podstawówce pani Marta Wąs - wolontariuszka Fundacji ,"Dobrze Że Jesteś". Pani Marta przybliżyła dzieciom ideę wolontariatu i uświadomiła uczniom, że każdy z nich może być wolontariuszem. Spotkanie z panią Martą zaprocentowało chęcią wyjazdu z przedstawieniem świątecznym do szpitala, w którym działa Fundacja. Inicjatorem wyjazdu była wychowawczyni klasy IVb pani Iwona JaĄwińska, a zarazem wolontariuszka tej Fundacji.


Młodzi aktorzy wykazali się dużym wyczuciem, jeżeli chodzi o zachowanie się w tak szczególnym miejscu, jakim jest szpital onkologiczny. Należy rozwijać tę dziecięcą wrażliwość i empatię podejmując jak najczęściej akcje na rzecz bezinteresownej pomocy potrzebującym.

Iwona Jaźwińska

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.