Dzisiaj jest niedziela 14 lipca 2024 r. imieniny Kamili, Kamila, Marcelego
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

6 września 2011

Spotkanie Integracyjne mieszkańców Lipkowa
3 września 2011

Na pożegnanie lata, korzystając ze słonecznej pogody, mieszkańcy Lipkowa wybrali się w sobotnie popołudnie na polankę KPN. Tam od 17 do 20-tej rozbrzmiewała muzyka na żywo, odbywały się rozgrywki sportowe i konkursy rodzinne.

Do zabawy zachęcała ze sceny aktorka Iwona Dolecka. Dla łasuchów przygotowano kosze z ciasteczkami oraz ognisko, na którym można było upiec pyszną kiełbaskę. Dzieci mogły sobie umalować twarz w dowolny, wybrany z katalogu lub wymyślony wzorek. Mogły również wziąć udział w kilku rodzinnych konkurencjach sportowych: wyścigu żyraf, łowieniu rybek na magnetyczną wędkę, rzucie kartoflem do kosza, grze w ogrodowe kręgle i wyścigu tygrysiej stopy. Dla nieco starszych rozegrany został turniej siatkówki plażowej. Drużyna z ul. Karabeli pokonała w nim drużynę z ul. Jakubowicza. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali w nagrodę piłki plażowe, a zwycięska drużyna dodatkowo nagrodę-niespodziankę ufundowaną przez sołtys Lipkowa.


Osoby z zacięciem artystycznym mogły spróbować swoich sił w kilku punktach warsztatowych, gdzie pod okiem instruktorów powstawały małe dzieła sztuki. Na stoisku filcowania wełny na mokro prowadzonym przez CEiR Słonecznik powstawały piękne broszki-kwiaty i inne dekoracyjne drobiazgi. Na warsztatach monotypii prowadzonych przez Dom Sztuka I Ty samodzielnie wykonane i oprawione w ramki obrazki z odwzorowaniem kwiatów i liści można było zabrać do domu. Na stoisku artystki Agaty Materowicz można było nauczyć się lepienia figurek z masy cukierniczej. Większość tam wykonanych dzieł do domu dotarła w żołądkach uczestników.

Każdy kto miał ochotę mógł domalować swój fragment do dziewięciometrowego dzieła "Lipków - moje miejsce". Obok stoisk plastycznych przycupnął dwumetrowy królik, maskotka Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Wolontariuszki tej organizacji prowadziły akcję edukacyjną uświadamiającą, że żywe zwierzę nie powinno być prezentem. Udzielały także wskazówek osobom, które chciały taki nietrafiony prezent oddać oraz tym, którzy "uszaka" chcieliby adoptować.

Wielu wzruszeń dostarczyła wystawa starych fotografii Lipkowa i okolic. Można było na nich zobaczyć Lipków, jakiego dzisiaj już nie ma. Wielu mieszkańców ze zdumieniem odnajdywało się na fotografiach z uroczystości komunijnych i odpustów, z czasów kiedy byli jeszcze dziećmi. Nowi mieszkańcy wsi mogli przekonać się, jak bardzo Lipków rozrósł się i zmienił na przestrzeni lat. Niektóre miejsca uwiecznione na fotografiach dziś trudno byłoby rozpoznać. Przez cały czas trwania imprezy pracowało pełną parą atelier fotograficzne Jarosława Jaworskiego. Chętnych do bezpłatnego wykonania profesjonalnej, rodzinnej fotografii było tak wielu, że przed namiotem ustawiały się kolejki.

Oprawą muzyczną imprezy zajęli się młodzi artyści, wzbudzając zachwyt publiczności swoim profesjonalizmem i doskonałym repertuarem. Zagrali i zaśpiewali dla lipkowian: Karolina Jastrzębska z zespołem, Marta Kociankowska, Artur Arendarczyk.

Sobotnie spotkanie integracyjne finansowane było ze środków Funduszu Sołeckiego na rok 2011.

Relacja FILMOWA

Agnieszka Kaczurba
fot. Artur Ojdana

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.