Dzisiaj jest wtorek 21 maja 2019 r. imieniny Jana, Moniki, Wiktora
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

27 stycznia 2012


FERIE - czas odpoczynku, czas radości

Po trudzie pracy w pierwszym semestrze nadszedł upragniony czas odpoczynku od nauki, ale nie od szkoły. Wszak wszyscy uczniowie wiedzą, że w ferie w szkole jest bardzo fajnie. Dlatego jedna trzecia naszych milusińskich postanowiła spędzić czas ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami na wypoczynku zorganizowanym przez Borzęcińską placówkę.

Tu czekało ich całe mnóstwo atrakcji. Zajęcia sportowe w hali to oczywiście stały punkt programu. Piłka nożna, rzuty do kosza, gra w tenisa stołowego miały swoich licznych zwolenników.

Na zajęciach plastycznych można było pomalować pięknego anioła lub wykonać maskę. Kto chciał dostarczyć sobie rozrywki intelektualnej, mógł wziąć udział w turnieju Szachowym. Młodsi chętnie bawili się kolorową chustą animacyjną. Nie mogło zabraknąć wspólnych tańców- przecież jest karnawał. Można było także grać na komputerach. To wszystko działo się w placówce, a przecież były jeszcze wyjazdy.

Uczniowie dwukrotnie byli na basenie w Ożarowie Mazowieckim. Zabawy w wodzie i na zjeżdżalni dostarczały wiele radości. Jeszcze większą atrakcją był wyjazd do Centrum Zabaw Kolorado. Skakanie w basenie z piłeczkami, strzelanie nimi, mini ścianka wspinaczkowa, czyli dla każdego coś miłego.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył pobyt w Julinku. Pogoda była iście zimowa, bo taką przywołaliśmy białymi strojami i okularami w piątek przed feriami. Przejażdżka wozami po lesie przy padających płatkach śniegu to marzenie, które spełnia się nielicznym. Sceneria jak z bajki. Jeszcze jazda na koniach. Poza tym spotkanie z Mistrzami Europy Psich Zaprzęgów i ich czworonożnymi ulubieńcami. Dla wprawnych strzelanie z łuku i wiatrówki. Najlepsi odebrali medale z rąk p.Jana Żychlińskiego i p.Jolanty Stępniak. Nad wszystkim jak zwykle czuwał p.Radosław Karpiński.

Dopełnieniem tego dnia były zabawy na śniegu na szkolnym boisku. To jedyna chwila, kiedy śniegowa wojna z nauczycielami była dozwolona. Wspólnie ulepiony bałwan miał w sobie wiele uroku. Ostatniego dnia naszych ferii obejrzeliśmy przygody ,"Kota w butach"w 3D i byliśmy na kręgielni. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.

Tydzień zabawy szybko minął, ale wspomnienia pozostaną na długo. A wszystkie one dzięki funduszom Gminy, Rodziców i Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz zaangażowanych nauczycieli i pracowników ZSP. Wszak wspólnymi siłami można zdziałać wiele dobrego na rzecz innych. A wynik tej pracy to uśmiechnięte, radosne, pełne szczęścia buzie naszych milusińskich.

tekst i zdjęcia Agnieszka Matuszewska

 


fot. MŁ

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.