Dzisiaj jest wtorek 26 września 2023 r. imieniny Cypriana, Justyny, Łucji
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


15.03.2012

Zwycięstwo uczniów z Borzęcina Dużego!
Półfinał konkursu "Policjanci są wśród nas"

16 marca Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dużym odbył się półfinał XIV konkursu wiedzy policyjnej "Policjanci są wśród nas". Reprezentanci szkół podstawowych z terenu powiatu rywalizowali ze sobą w konkurencjach sprawnościowych, rozwiązywali również test z dziedziny wiedzy o policji i bezpieczeństwie. Spośród 5 drużyn wyłonionych z terenu powiatu, najlepsza okazała się reprezentacja Borzęcina Dużego.

Konkurs pt. "Policjanci są wśród nas" jest współorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji i Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Jego celem jest propagowanie właściwych zachowań dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa, które mogą uchronić dzieci przed nieszczęśliwymi wypadkami i przestępstwami. Poprzez zabawę uczniowie nabywają pożyteczną wiedzę.

Koordynatorem konkursu w naszym powiecie była mł. aspirant Monika Adamczyk z KPP w Starych Babicach. - Konkurs adresowany był do dzieci ze szkół podstawowych, wzięli w nim udział uczniowie z klas 4-6. Każda szkoła wyłoniła 3-osobową drużynę, która reprezentowała daną placówkę i rywalizowała z innymi drużynami w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test wiedzy. Na udzielenie odpowiedzi na 20 pytań przeznaczyliśmy im 30 minut. Okazało się jednak, że byli świetnie przygotowani i większość testów została rozwiązana już po 10 minutach - powiedziała Monika Adamczyk.

Później przyszedł czas na drugi etap konkursu, który wypełniła część sprawnościowa. Zorganizowano dla zawodników biegi między pachołkami, skoki przez kozła, rzuty piłką do kosza i inne konkurencje. Cały turniej miał na celu wyłonić jedną zwycięską drużynę, która będzie reprezentować nasz powiat w finale.

Zwycięzcami okazali się uczniowie z Borzęcina Dużego: Hubert Kowszun, Piotr Nowicki i Jakub Małkowski, zdobyli 114 punktów na 123 możliwych (54 z testu wiedzy na 60 możliwych i 60 z konkurencji sprawnościowych na 63 możliwych). Serdecznie uczniom gratulujemy!

Finał Konkursu odbędzie się 1 czerwca w Warszawie i obejmie 30 pytań i zadań, które zostaną przedstawione zawodnikom w postaci prezentacji multimedialnej. Zadania te będą rozwiązywane drużynowo. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody, które będą ufundowane przez: Komendanta Stołecznego Policji, Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Biura Edukacji Urzędu M.St. Warszawy. Trzymajmy kciuki za reprezentację Borzęcina Dużego!

Marcin Łada

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.