Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

Pamięć poległym - Wrześniowa Uroczystość Patriotyczna

Tradycyjnie, jak co roku, w ostatnią niedzielę września na cmentarzu wojennym w Starych Babicach odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca pamięć poległych w obronie Warszawy w 1939r. i podczas okupacji.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele w Babicach przez ks. proboszcza Grzegorza Kozickiego, po której zebrani przemaszerowali na Cmentarz Wojenny.
Na cmentarzu odczytano Apel Poległych, salwą honorową oddano cześć poległym, na grobach złożono kwiaty.
W uroczystości uczestniczyli kombatanci, Wojewoda Mazowiecki, władze samorządowe województwa, powiatu oraz gminy, przedstawiciele Wojska Polskiego wraz z Kompanią Honorową , strażacy OSP w Starych Babicach, przedstawiciele Spółdzielni Handlowo Usługowej, harcerze oraz młodzież, dzieci i mieszkańcy gminy.

Wieńce złożyli: Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, Poseł na Sejm Jadwiga Zakrzewska, Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek, V-ce Wójt Jolanta Stępniak, Przewodniczący Rady Gminy Henryk Kuncewicz, Przewodnicząca Sądu Koleżeńskiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów Anna Mizikowska (krewna mjr Władysława Mizikowskiego), Z-ca Dowódcy Trzeciej Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej płk Piotr Jurek, żołnierze JW 23-70 w Borzęcinie, na czele z Dowódcą płk Antonim Sidorukiem.
Ks. Proboszcz odmówił z zebranymi modlitwę.
Po przemówieniu Wojewody Mazowieckiego Jacka Sasina, "Babickie Sąsiadki" wraz z chórem kościelnym zaśpiewały kilka patriotycznych pieśni, a dzieci z babickiej szkoły podstawowej recytowały wiersze.
Na zakończenie Wójt Gminy Krzysztof Turek podziękował zebranym za liczne przybycie. Uroczystość prowadził inspektor ds. obronnych i obrony cywilnej Roman Balcerowiak.

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.