Dzisiaj jest piątek 22 października 2021 r. imieniny Haliszki, Lody, Przybysłšwa
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


14.11.2012

Rodzina i przedszkole to początki kształtowania w małym człowieku poczucia piękna, estetyki, patriotyzmu i tradycji. Wkrótce 11 listopada. W Dniu Niepodległości podkreślimy swój patriotyzm.
Tradycyjnie już w naszym przedszkolu dzieci na zajęciach wykonują flagi narodowe, kotyliony. Rozmawiamy o historii Polski i jej zawiłych losach.

"Piękne, bo polskie" - kąciki regionalne
w Przedszkolu w Bliznem

W tym roku w każdej grupie powstały kąciki regionalne przedstawiające charakterystyczne stroje, zwyczaje, przedmioty, krajobrazy Polski od gór do morza. Wystawa zorganizowana w przedszkolu wynika z zadań planu rocznego: nabywanie przez dzieci poczucia przynależności do naszego kraju, poznawanie kultury, geografii, obrzędów.

Zebrane eksponaty pochodzą od dzieci. Dzieci mogą je obejrzeć i dotknąć, przymierzyć. Wspominają historie związane z przyniesionymi przedmiotami. Czytają opowiadania i legendy: o smoku wawelskim, Warsie i Sawie, Syrence, marynarzach. Eksperymentują z wodą pochodzącą z polskiego morza. Słuchają muzyki góralskiej, tańcują w rytm krakowiaka, a nawet śpiewają po kaszubsku.

W holu przedszkola wszyscy mogą podziwiać wystawę lalek w strojach ludowych z całej Polski. Są piękne i pozostaną u nas na zawsze! Kolekcja jest bowiem własnością przedszkola. Kąciki regionalne ułatwiły nam realizowanie zadań z zakresu edukacji patriotycznej. Wystawa zagości w salach do końca listopada, powstanie małe muzeum, w którym przewodnik - dziecko oprowadzi wszystkie grupy po wystawach.

Jesteśmy przekonane, że podjęte działania ukształtują tożsamość małego człowieka: jestem polakiem, mieszkam w Polsce. Wpoją szacunek do polskiej flagi, godła i hymnu.

Ewa Sawczyniuk
Marzena Borecka


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.