Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI


4.01.2013
Przy porządkowaniu wiedzy na temat przeszłości Gminy, natrafiono na najstarsze pisane źródło o Babicach - dokument Siemowita II, który pochodzi z 1313 r., co dowodzi, że historia tej miejscowości sięga 100 lat wcześniej niż pierwotnie uważano.

700-lecie Babic

 

Podczas listopadowej Sesji Rady Gminy Stare Babice Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Gminy Jolanta Pieńkowska udzieliła informacji dotyczącej planowanych obchodów jubileuszowych.

Patronaty honorowe nad uroczystościami 700-lecia Babic objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński.

Plan obchodów w większości pokrywa się z corocznym kalendarzem imprez kulturalnych gminy. Do poszczególnych wydarzeń dodano akcenty dotyczące 700-lecia Babic.

Uroczystości jubileuszowe zostaną zainaugurowane 4 stycznia 2013 r. podczas wręczenia nagrody Babinicza. Gala odbędzie się w sali widowiskowej Dyrekcji KPN w Izabelinie. Podczas tej uroczystości zostanie zorganizowany wernisaż z pleneru malarskiego, który przeprowadzono w listopadzie w Starych Babicach.

Ciekawym elementem obchodów 700-lecia będą spacery z przewodnikiem po gminie Stare Babice. Planowane jest zorganizowanie 15 spacerów po najciekawszych miejscach na naszym terenie.

W obchody jubileuszowe wpisana jest również wystawa fotografii plenerowej, która eksponowana będzie na ogrodzeniu kościoła w Starych Babicach i w Borzęcinie Dużym wzorem wystaw znajdujących się na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie. Planowana jest również wystawa starej fotografii związanej z dziejami Babic.

Akcenty obchodów jubileuszowych pojawią się także podczas: "Noworocznego spotkania seniorów", "Przeglądu chórów szkolnych", "Przeglądu tanecznego", "Teatru Rodziców", "Przeglądu Teatralnego", "Gminnego Dnia Dziecka", "Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego", sztuki teatralnej wystawianej przez uczniów gimnazjum w Koczargach z okazji 3 Maja, festiwalu "W Krainie Chopina".

Akcenty jubileuszowe mieszkańcy gminy dostrzegą również podczas dwóch rajdów rowerowych organizowanych w Borzęcinie Dużym i rajdu historycznego organizowanego przez Babickie Koło Związku Oficerów Rezerwy RP.

Nowościami będą: Spartakiada przedszkolaków organizowana przez GOSiR na terenach sportowych w Zielonkach, konkurs historyczny dotyczący 700-lecia Babic zaplanowany przez szkołę podstawową w Starych Babicach, który obejmie dwie kategorie uczestników: dzieci i dorosłych, a także wystawienie przedstawienia słowno-muzycznego z motywem przewodnim 700-lecia Babic.

Kulminacyjną imprezą jubileuszową stanie się coroczny Festyn Babicki, podczas którego pojawi się wiele niespodzianek dla publiczności.

Obchody 700-lecia Babic zakończy konferencja popularnonaukowa, podczas której przedstawiona będzie monografia gminy.


powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.