Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

3.10.2013

Poznajemy gminę z przewodnikiem

Jak dbamy w gminie o środowisko - wycieczka do oczyszczalni

Dwunasty spacer, organizowany ramach obchodów jubileuszu 700-lecia Babic odbył się w dniu 28 września 2013 r. Była to niecodzienna okazja podpatrzenia jak funkcjonuje oczyszczalnia ścieków, która aktualnie w ciągu doby jest w stanie przerobić średnio 3 tys. metrów sześciennych ścieków.

Z okazji poznania pracy tego obiektu skorzystało około 20 osób. Grupa zwiedzała teren oczyszczalni pod opieką pani Anny Szadkowskiej, pracownicy Oczyszczalni, która wyjaśniała szczegółowo kolejne etapy procesu oczyszczania.

Wędrówka obejmowała rejon przepompowni głównej, punktów zlewnych, oraz budynku wielofunkcyjnego, jako części oczyszczania mechanicznego ścieków. Część biologiczna to reaktory biologiczne, oraz osadniki wtórne. Odbiornikiem ścieków oczyszczonych jest rów Z-7. Następnie zapoznano się z ciągiem przeróbki osadu ściekowego, oraz obejrzano teren magazynowania osadów, przygotowywanych do zagospodarowania na polach.

Wizyta w dyspozytorni, dała możliwość podglądu pracy całej oczyszczalni, a także Automatycznych Stacji Uzdatniania Wody w Starych Babicach i w Borzęcinie Małym.
Spotkanie było też okazją do przedstawienia zapowiedzi rozbudowy obiektu, tak aby mógł zaspakajać potrzeby w dalszych dziesięcioleciach. Omówiono również plany związane z produkcją nawozów.

Wycieczka była również okazją do przypomnienia najważniejszych danych i zadań realizowanego projektu pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Stare Babice", którego planowany koszt wynosi ponad 212 mln PLN brutto, a dofinansowanie z Funduszu Spójności kształtować się będzie na poziomie ponad 126 mln PLN.

Ewa Andrzejewska
fot. MP

Udział w spacerach jest bezpłatny.
Zapraszamy na kolejne spacery

więcej o projekcie

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.