Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

BABINICZ 2006 WRĘCZONY - księdzu kanonikowi Józefowi Olczakowi
Tradycyjnie, w dniu święta Trzech Króli 6 stycznia, w naszej gminie odbywa się WIELKA GALA związana z wręczeniem prestiżowej nagrody gminnej - "Babinicza". Nazwa statuetki "Babinicz" została nadana przez Radę Gminy jako bliska gminnej babickiej tradycji. Jest związana z Babicami nie tylko poprzez brzmienie nazwy, ale także tradycję sienkiewiczowską. Co roku nagrodę tę przyznaje Kapituła. Statuetkę "Babinicza" wręcza Wójt Gminy - osobie, która swoją postawą i działalnością szczególnie zasłużyła się dla wspólnoty samorządowej gminy Stare Babice.
Tegoroczna uroczystość była jubileuszową. "Babinicz" został wręczony już po raz dziesiąty. Z tej okazji o babickim "Babiniczu" powstała piosenka, której autorem tekstu i muzyki jest Andrzej Frajndt. Spotkanie rozpoczął występ zespołu EYAA, który zaśpiewał kilka piosenek, w tym również premierową piosenkę "Babickie Babinicze". Następnie młodzież szkolna przebrana w szlacheckie stroje wniosła i przekazała statuetkę "Babinicza" wójtowi. Wójt Gminy Krzysztof Turek z wielką tajemniczością ogłosił uchwałę Kapituły.
W tym roku Kapituła postanowiła wyróżnić statuetką "Babinicza" - księdza Kanonika Józefa Olczaka z Parafii w Borzęcinie Dużym.
".. Ksiądz Józef Olczak rozpoczął pracę w tej parafii od 1 czerwca 1975 r. W latach 1977-1995 był jej proboszczem. Sam sprawował funkcje kapłańskie i zawsze starał się znaleĽć czas dla wiernych i służył dobrym słowem i radą. Jest niestrudzonym społecznikiem, animatorem wielu inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności, w tym głównie dzieci i młodzieży. Uhonorowanie księdza Józefa Olczaka, to wyrażenie wdzięczności za wieloletnia posługę trwającą do dnia dzisiejszego na rzecz mieszkańców naszej gminy. ...."


Ceremonia wręczenia statuetki
Laureat nagrody
za 2006 rok
ks. Józef Olczak

ks. Józef Olczak
Wójt Krzysztof Turek z płytą zespołu EYAA
Wójt Krzysztof Turek
z płytą zespołu EYAA

Po owacjach publiczności laureat nie bez wzruszenia podziękował za obdarzony mu szacunek i wyróżnienie.
Następnym punktem programu były występy Anny Pioterczak - uczennicy Gminnego Gimnazjum w Koczargach Starych, laureatki Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w 2006r oraz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej w Legionowie. Ania zaśpiewała 3 kolędy. Swoim wspaniałym i pięknie brzmiącym głosem wzruszyła i wprowadziła publiczność w miły świąteczny nastrój.

Ania Pioterczak
śpiewa Ania Pioterczak
Mariusz Kilian z zespołem
Występuje Mariusz Kilian

Aukcjonariusz fotogramu
Jan Żychliński

Corocznie spotkanie w Gminnym Gimnazjum w Koczargach połączone jest tradycyjnie z aukcją dzieł sztuki: tym razem obrazu - Magdaleny Kuc i fotogramów - pejzaży z naszej gminy - fotografa Krzysztofa Walczaka.
Dochód z aukcji przeznaczany został na rzecz dzieci niepełnosprawnych Ośrodka Terapełtyczno-Rehapilitacyjnego w Bliznem prowadzonego przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.
Miłych wrażeń artystycznych dopełnił Mariusz Kiljan z zespołem: Łukaszem Perek (instrument klawiszowy) i Jakubem Olejnik (kontrabas), który aktorsko i humorystycznie zaprezentował piosenki miedzy innymi: kabaretu "Starszych Panów", Wojciecha Młynarskiego Agnieszki Osieckiej, repertuaru stu a całą uroczystość z klasą i humorem prowadził lider zespołu Partita - Andrzej Frajndt.

GALERIA LAUREATÓW NAGRODY "BABINICZA"

p. Alicja Plaskota
1997 - p. Alicja Plaskota

1998 - p. Jan Żychliński

1999 - p. Janusz Śliżewski

Laureatka Babinicza 2000
2000 - p. Ewa Dżyga


2001 - p. Tadeusz Żychliński


2002 - ks. prałat Jan Szubka


2003 - p. Stanisław Michrowski


2004 - p. Stanisław Szura


2005 - p. Teresa Leszczyńska

wstecz

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.