Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
AKTUALNOŚCI

21.01. 2010

Kawiarenka dla Babci i Dziadka

21 stycznia dzieci z przedszkolnej zerówki zaprezentowały z wdziękiem i gracją najpiękniejsze wiersze, piosenki, które wzbudziły podziw i radość wśród licznie przybyłych gości. W holu przedszkolnym została zorganizowana kameralna "Kawiarenka dla Babci i Dziadka".

Podczas spotkania dzieci pokazały również swoje umiejętności tańca towarzyskiego w rytmach: samby, jiva i walca. Zatańczyły również wesoły taniec "Sprzątanie" i "Pranie". Usłyszeliśmy także dowcipy o babciach i dziadkach, które w zabawny sposób przedstawiła pani Małgorzata Siekierska. Były również indywidualne życzenia, po których dzieci obdarowały swoich dziadków i babcie pięknymi laurkami. Dzieci bardzo się starały, aby przedstawienie było udane. Dziadkowie byli pełni podziwu dla artystycznych zdolności swoich wnucząt. Goście nagrodzili wspólny występ brawami, a po nim pochwałom nie było końca. Cukierniczym gwoździem programu, były ciasteczka samodzielnie zrobione przez dzieci. Dzięki pomocy pani kucharki i pań z grupy w pieczeniu ciasteczek na tę uroczystość, dziadkowie spędzili w przedszkolu naprawdę "słodkie" spotkanie. Niespodzianką dla przybyłych gości były także "Złote myśli" na temat Babci i Dziadka, które znajdowały się na każdym stoliku. Budziły ciekawość i zainteresowanie wśród gości.


Taniec towarzyski

Taniec "Sprzątanie" i "Pranie"

Koci, koci, łapci

Wręczenie laurki dla babci i dziadka

W drugiej części kawiarnianego spotkania było włączenie dziadków do wspólnej zabawy. Wnuczkowie losowali z czarodziejskiego kapelusza zabawę do stolika, przy którym siedzieli jego dziadkowie i wspólnie z nimi przedstawiali ją na scenie. Radości i śmiechu było co nie miara, babcie przypominały sobie np.: "kółko graniaste", a dziadek "starego niedźwiedzia".
Program artystyczny się skończył, ale nie chęć do zabawy. Jeszcze długo trwały na scenie spontaniczne popisy artystycznych umiejętności naszych dzieci.


Wspólna zabawa na scenie "Stary niedźwiedź mocno śpi"

Babcia oczekująca na wolne miejsce w autobusie

Spontaniczne występy

Babcine rozmowy

Sercem czarowane ciasteczka

"Babcie i wnuki lubią przystanąć..."

- Pomysł zorganizowania kawiarenki dla dziadków zrodził się przed laty w naszym przedszkolu. Zależało nam na tym, aby babcia i dziadek czuli się dostojnie i byli wyróżnieni przez swoich wnuczków. Myślę, że nam się udało. Dzięki kreatywności i pomysłowości nauczycielek i dużemu zaangażowaniu wszystkich pracowników przedszkola mogliśmy szczycić się gościnnością i miłą atmosferą - powiedziała Bożena Pyć - dyrektor przedszkola.

tekst Bożenna Pyć, Paulina Więckowska
zdjęcia: Beata Bethke

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.