Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2024 r. imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała
KONTAKT

URZĄD GMINY
STARE BABICE

ul. Rynek 32
05-082 Stare Babice
powiat warszawski
zachodni

tel. 22 722-95-81
fax 22 722-90-21
Urząd Gminy odpowiada jedynie na listy e-mail zawierające 
nazwisko i adres pocztowy nadawcygmina@stare
-babice.waw.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informatora Gminy Stare Babice

QR Code

WYBRANE

statystyki www stat24
2009 2007 2008
OGŁOSZENIA


13.11.2013

16 listopada 2013
OTWARCIE BAZY RODZIN SZLACHETNEJ PACZKI - STARE BABICE

W tym roku, dzięki zaangażowaniu grupy 16 wspaniałych wolontariuszy, SZLACHETNA PACZKA dotrze również do rodzin w Gminie Stare Babice i w jej okolice.

Szlachetna paczka to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.

To już XIII edycja SZLACHETNEJ PACZKI. Z roku na rok rośnie liczba miast i miasteczek zaangażowanych w projekt. Stare Babice to jeden z ponad 500 rejonów w Polsce, w których organizowana jest Szlachetna Paczka. Tylko w 2012 roku pomoc dotarła do 13 235 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, czyli do ponad 55 tys. osób. Łączna liczba zaangażowanych w projekt - wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie - sięgnęła aż 300 tys.

Co roku wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI odnajdują najbardziej potrzebujące rodziny w swoim otoczeniu i spotykają się z nimi w ich domach, by zapytać o przyczyny trudnej sytuacji oraz konkretne potrzeby, a następnie decydują o włączeniu rodziny do projektu, kierując się konkretnymi kryteriami.

Nasi profesjonalnie przeszkoleni babiccy wolontariusze, począwszy od 20 października, odwiedzili już ponad 60 rodzin zgłoszonych do projektu. Ostatecznie zakwalifikowało się około 40 rodzin, dla których aktualnie poszukiwani są darczyńcy - ludzie o wielkich sercach, którzy pragną zmienić nasz kawałek świata na lepsze.

W nocy 15/16 listopada następuje wielkie otwarcie internetowej bazy z opisami rodzin w potrzebie. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są prawdziwe historie rodzin z całej Polski. Nie jest to pomoc finansowa, ale jest to odpowiedź na konkretne potrzeby konkretnej rodziny. Często wśród potrzeb znajduje się żywność, odzież dla dzieci, obuwie, ale bywa, że ważną potrzebą dla rodziny jest łóżko, czy węgiel na zimę. Każdy zainteresowany przygotowaniem paczki ma możliwość wybrania rodziny, której chce pomóc. Wolontariusz opiekujący się daną rodziną chętnie udzieli wskazówek, kierując się ideą mądrej pomocy propagowanej przez Szlachetną Paczkę. Darczyńcami mogą zostać wszystkie chętne osoby, rodziny, zakłady pracy, czy grupy znajomych, którzy będą mogli stworzyć paczkę dla włączonej do projektu rodziny. Serdecznie Państwa do tego zachęcamy.

W całej Polsce najważniejsze "paczkowe" wydarzenie - finał - będzie miało miejsce 7-8 grudnia 2013 r.

W tych dniach rodziny otrzymają paczki. Magazyn, do którego darczyńcy przywiozą zapakowane prezenty będzie przepełniony rodzinną, świąteczną atmosferą. Darczyńcy będą mogli przyjechać całą rodziną, każdy będzie mógł liczyć poczęstunek, ale przede wszystkim na rozmowę z wolontariuszami. Każdy darczyńca otrzyma na pamiątkę specjalne podziękowanie. Z pewnością będą to magiczne dni, pełne wzruszeń, zarówno dla rodzin, darczyńców jak również dla wolontariuszy.
SZLACHETNA PACZKA co dzień odkrywa w wolontariuszach i darczyńcach drogę do walki o lepszą przyszłość. Pamiętajmy, że wśród nas żyją ludzie, dla których taka symboliczna pomoc jest jak światełko w tunelu.

Zarówno wolontariusze, jak i darczyńcy, poprzez przeżycia, których doświadczają w projekcie, rozwijają się i wzrastają. Warto zaangażować się i zostać darczyńcą!

Zapraszamy na stronę: www.szlachetnapaczka.pl

Kontakt:

E-mail: marzena.szlachetnapaczka@gmail.com

Facebook: Szlachetna Paczka Stare Babice 

powrót

LINKI


Kompleksowa obsługa interesantów przez internet

skrzynka podawcza e-puap


Elektroniczny DziennikZAPRASZAMY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne EKO-BABICE. Zgłaszanie stanu wodomierzy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

Monitor Polski - RCL Dziennik Ustaw - RCL
ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.