Dzisiaj jest środa 19 czerwca 2024 r. imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Bezpieczeństwo jest sprawą nas wszystkich - rozmowa z komendantem KPP w Starych Babicach
Z sesji Rady Gminy
Gmina w TV
Przeciąć gminę mieczem autostrady - o sprawie jest już głośno
Wniosek przeszedł
Nowa taryfa energii elektrycznej
Co z dopłatami dla rolników
Gospodarstwo rolne bezpieczne dla człowieka i środowiska - konkurs KRUS
Potrzebujący otrzymali paczki
Temat miesiąca
Babinicz dla Stanisława Szury
Bezpieczna gmina
Wypadki nie dzieją się same - ciągle niebezpiecznie na drogach
Misie ratują dzieci
Przemoc - problem wokół nas
Mieszkańcy naszej gminy
Warto żyć i śpiewać - spotkanie seniorów
Kultura | Sport
Bale, bale - jak to w karnawale
Nauczycielskie jasełka - nauczyciele wystąpili dla uczniów
Otwórzmy dzieciom świat - jasełka w Borzęcinie
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 01/2005

Misie ratują dzieci

Dzieciństwo jest czasem beztroskiej zabawy i radości. Niestety, nie zawsze. Dzieci narażone są również na liczne niebezpieczeństwa. Coś złego może im się przydarzyć w drodze do szkoły, podczas zabaw z kolegami czy nawet w domu.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach 26 stycznia br. miały okazję poznać wiele ciekawych i przydatnych zasad bezpiecznego życia.
Najmłodsi dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak udzielać pierwszej pomocy, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi i że nie wszystkie zabawy są bezpieczne. Edukacja ta nie miała nic wspólnego z przymusem zajęć szkolnych, ale była formą zabawy i udziału w spektaklu teatralnym. Maluchy odwiedził bowiem Miś Ratownik ze swoją Akademią. Miś wystąpił w roli eksperta od bezpieczeństwa, ale stał się również przyjacielem dzieci i ich autorytetem. Doskonale się bawiąc, dzieci zapamiętały dobre rady Misia Ratownika. Wkrótce spotkają się z policjantem, strażakiem i lekarzem, by poznać więcej szczegółów związanych z zasadami bezpiecznego życia.
To wspaniałe przedstawienie zaprezentowała grupa teatralna "Prekursor Artystyczny Bamm Baamm" z Krakowa. Kilkuosobowa grupa aktorska jest organizatorem, producentem i wykonawcą imprez artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swoim repertuarze mają ok. 30 form teatralnych, kilkugodzinne programy tematyczne, koncerty zespołów, programy artystyczne z okazji festynów czy np. urodzin przedszkola. Produkują też płyty i wydają ilustrowane książki dla dzieci.
"Akademia Misia Ratownika" jest projektem profilaktyczno - edukacyjnym, adresowanym do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem dzieci, dzięki kształtowaniu prawidłowych postaw i zachowań w zakresie bezpieczeństwa.
Akademia stanowi część projektu Miś Ratownik, który polega na wyposażeniu samochodów policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego w pluszowe maskotki Misia Ratownika, wręczane dzieciom wtedy, gdy ratowane jest ich zdrowie i życie. Dzięki temu łatwiej jest nawiązać kontakt z dzieckiem znajdującym się w szoku, a tym samym skuteczniej prowadzić akcję ratowniczą.
Zwrócenie uwagi dziecka na maskotkę pomaga również łagodzić uraz psychiczny, spowodowany dramatycznym wydarzeniem. Program powstał 12 lat temu w USA. W Polsce prowadzony jest przez stowarzyszenie "Misie Ratują Dzieci". Ta humanitarna organizacja zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom, które uległy wypadkom komunikacyjnym oraz profilaktyką i organizacją szkoleń dla służb ratownictwa.

Aneta Kołaczyńska

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy