Dzisiaj jest środa 19 czerwca 2024 r. imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Stare Babice po raz szósty w Złotej Setce
Radny całej gminy - Rozmowa ze Stanisławem Karpińskim
Wreszcie wakacje - parę słów o minionym roku szkolnym
Z sesji rady gminy
Po wyborach do Rady Gminy
Nowy radny dziękuje wyborcom
Dom Boży w Bliznem
Nie tylko majowe...
Komunie Święte część II
Z rodziną na piknik
Integrujmy się - wieści z Borzęcina
Dziwny jest ten świat - gminny przegląd chórów.
Lubimy konkursy
Do gminy po zasiłki
Temat miesiąca
Dzień Dziecka - to już prawdziwie gminne święto
Bezpieczna gmina
Tragedia na drodze - czy zawiniła szybkość?
Trąba powietrzna - w pobliżu było niebezpiecznie
Latem ostrożnie - trochę o pożarach w lasach
Diler narkotyków ujęty
Mieszkańcy naszej gminy
Teatr rodziców w babickim przedszkolu
Listy do redakcji - o Klaudynie pisze Mariusz Dżyga
Nad morze w 45 minut?
Koncert muzyki chrześcijańskiej
Nauczycielka na medal
Sport
Mistrz Świata w Borzęcinie - Muay Thai hartuje ciało i ducha...
Statuetki dla najlepszych
Trochę o sporcie - refleksje prezesa Kuncewicza
I Gminny Bieg Przełajowy
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 06-07/2004

Wszystkie dzieci nasze są - śpiewała kiedyś Majka Jeżowska. Przesłanie tej piosenki czuło się i 29 maja w Bliznem Jasińskiego, gdzie na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego zorganizowano II Integracyjny Dzień Dziecka. Niepełnosprawni bawili się ze sprawnymi, dorośli z dziećmi. Pogoda dopisała, a organizatorzy przygotowali moc atrakcji i niespodzianek.

Zaczęło się jak przed rokiem, od oficjalnego powitania gości przez Jolantę Stępniak - zastępcę wójta gminy. Koncertowała Orkiestra Młodzieżowa pod dyrekcją Mariusza Dżyga, wystąpił także dziecięcy zespół taneczny. Przeprowadzono również liczne konkursy, a całością zawiadował Andrzej Krauze ze Słupska, który prowadząc wspaniałą konferansjerkę wciągnął do wspólnej zabawy dzieci i rodziców.
Niezwykłą niespodzianką dla wszystkich był występ artystów cyrkowych z olsztyńskiego duetu "Marsso". Cyrkowcy przywieśli ze sobą dwa pytony tygrysie (jeden miał ponad 2,5 m, drugi nieco mniej), tresowanego pieska i kogutka. - Fajnie byłoby mieć jeszcze słonia, ale jak go przewozić- powiedzieli.
Powiew wielkiej sztuki wprowadziła para taneczna. Partnerka poruszała się na wózku inwalidzkim. Podziwialiśmy zgranie tancerzy i ich wspaniałe wyczucie rytmu. Nic dziwnego. Jak się za chwilę okazało, byli to wicemistrzowie świata w tańcach latynoamerykańskich - Iwona Wydra i Marcin Błażejewski. Ich obecność w Bliznem zawdzięczamy ks. Jurczukowi , który zaprosił mistrzów do naszej gminy.
Tego dnia do Ośrodka przybyło więcej osób zaprzyjaĄnionych z tą placówką, również policjanci i strażacy. Bez przesady możemy powiedzieć, że Dzień Dziecka stał się już nieficialnym świętem Ośrodka w Bliznem. Świętem radosnym i nie wymuszonym, podczas którego spotykają się przyjaciele.
- W tym roku do organizacji Dnia Dziecka włączyły się wszystkie placówki edukacyjne gminy - powiedziała Anna Dobrowolska- dyr. Ośrodka. Są tu przedstawiciele SP w St. Babicach, ZSP z Borzęcina, młodzież z Gimnazjum w Koczargach, a także dzieci z TPD. Wszyscy coś robią, organizują gry plenerowe i konkursy dla najmłodszych. Staraliśmy się przygotować coś miłego dla dzieci w różnym wieku - maluchy mogą zatem poszaleć wśród kolorowych piłeczek i w nadmuchiwanych zamkach, a starsi na poziomym bungee. Jest także wiele konkursów i gier sprawnościowych - jak chociażby turniej ringo, które przygotowaliśmy dla starszych dzieci i dorosłych. Chciałabym, aby ten dzień był zawsze radosny dla wszystkich - powiedziała dyr. Dobrowolska.
Również i my zauwazyliśmy wiele osób, które tego dnia postanowiły bezinteresownie pracować dla innych. Były to m.in. panie (z Grupy Wsparcia "Jutrzenka" i pracownicy Gminnego Zespołu ds. Promocji Zdrowia. Ale najbardziej cieszyło nas zaangażowanie młodzieży, która jako wolontariat opiekowała się najmłodszymi i organizowała konkursy. To również dzięki nim ten dzień stał się integracją nie tylko niepełnosprawnych ze sprawnymi, ale wszystkich przybyłych do Bliznego mieszkańców naszej gminy.

mł.

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy