Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2024 r. imieniny Aliny, Anety, Benona
O Gminie


Nagrody dla Gminy Stare Babice

W 2003 roku Gmina Stare Babice uzyskała certyfikat, tytuł oraz godło promocyjne - Gmina Fair Play.

Stare Babice laureatem

Certyfikat ZPP dla Gminy Stare Babice

2009 2007 2008

Zdrowa Gmina

TURYSTYKA ROWEROWA
Z uwagi na niezwykle atrakcyjne otoczenie i czytelny układ komunikacji na terenie Gminy w sposób naturalny tworzy się węzeł dróg rowerowych, z dominującym kierunkiem dojazdowym Stare Babice - Kampinoski Park Narodowy, z nadrzędnym znaczeniem w tym układzie Lipkowa. W Starych Babicach i Lipkowie oraz w Klaudynie przewiduje się lokalizację strategicznych parkingów "przesiadkowych" dla osób dojeżdżających z rowerami spoza Gminy.

Przy parkingach projektuje się budowę pawilonów zapewniających możliwość przebrania się i umycia, wypożyczenie rowerów i ich obsługę techniczną.
Drogi będą prowadzone:
 • wydzielonymi ścieżkami rowerowymi przy ulicach tranzytowych
 • ulicami z nawierzchniami utwardzonymi, przy małej intensywności ruchu samochodów osobowych i obsługowych
 • drogami gruntowymi
 • duktami leśnymi

 • Zgodnie z założeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy tranzytowa droga rowerowa z Warszawy projektowana jest wzdłuż trasy Warszawa - Leszno - Sochaczew.

  Równolegle do trasy Warszawa - Sochaczew przebiega południowa część Kampinoskiego Szlaku Rowerowego. Szlak długości 144,5 km oznaczony znakami zielonymi (z sylwetką roweru) przebiega po zewnętrznym obrysie granic Kampinoskiego Parku i łączy się w Łomiankach z niebieskim Warszawskim Szlakiem Rowerowym Wisły. Na trasie, z uwagi na jej długość, znajdują się miejsca noclegowe z przechowalniami rowerów. Uzupełnieniem trasy obrzeżnej są tzw. szlaki łącznikowe, penetrujące w głąb Puszczy. Tak zaprojektowana sieć pozwala na organizację wycieczek docelowych, docelowo - powrotnych i okrężnych.

  Południowa część Kampinoskiego Szlaku Rowerowego jest również fragmentem planowanej rowerowej trasy wycieczkowej "Zielony Szlak" na zachodnim Mazowszu. W projekcie Szlaku w Klaudynie, w korytarzu ekologicznym łączącym Park Leśny Bemowo z Puszczą Kampinoską (połączenie Klaudyna z Lipkowem) planowany jest niezależny od Lipkowa bikeland.
  Proponowany skorygowany przebieg Kampinoskiego Szlaku Rowerowego na terenie Gminy: Wólka Węglowa, Laski, Lipków (Babice Stare), Koczargi Stare, Stanisławów, Mariew, Wólka, Wiktorów, Zaborów, Zielona Karczma i dalej przez Leszno do Żelazowej Woli. Trasa prowadzi przez wszystkie ważniejsze miejscowości po południowej stronie Puszczy Kampinoskiej i umożliwia wariantową penetrację w głąb puszczy do Gaci, Roztoki, Palmir (cmentarz wojskowy około 5 km od wsi Palmiry).
  ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
  QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.