Dzisiaj jest sobota 22 czerwca 2024 r. imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza
O Gminie


Nagrody dla Gminy Stare Babice

W 2003 roku Gmina Stare Babice uzyskała certyfikat, tytuł oraz godło promocyjne - Gmina Fair Play.

Stare Babice laureatem

Certyfikat ZPP dla Gminy Stare Babice

2009 2007 2008

Zdrowa Gmina

NAGRODY i CERTYFIKATY

Przejrzysta Polska
Gmina Stare Babice otwarta na fundusze strukturalne

Gmina Stare Babice trafiła do elitarnego grona jednostek samorządowych, którym Związek Powiatów Polskich przyznał Certyfikat "Gmina otwarta na fundusze strukturalne". Uroczyste wręczenie odbyło się we wrześniu 2006 r.

Projekt "Powiaty i gminy otwarte na fundusze strukturalne" realizowany był na podstawie umowy ZPP z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

Celem Konkursu było promowanie samorządów terytorialnych oraz związków i stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego, które skutecznie aplikują o fundusze strukturalne Unii Europejskiej. Mają dobrze przygotowaną kadrę zarządzającą projektami, infrastrukturę niezbędną do profesjonalnego pozyskiwania informacji, przygotowywania wniosków, realizacji i rozliczania projektów, oraz współpracują z różnymi podmiotami w celu pozyskiwania funduszy strukturalnych.
Konkurs był dwustopniowy.
W pierwszym etapie certyfikowali się eksperci, czyli osoby, którzy musieli wykazać się osiągnięciami w pozyskiwaniu funduszy strukturalnych. W naszej gminie tytuł "Eksperta w dziedzinie funduszy strukturalnych" otrzymały dwie osoby, co było spełnieniem warunku obligatoryjnego umożliwiającego ubieganie się o certyfikat dla gminy i tym samym zakwalifikowanie się do drugiego etapu konkursu.
W drugim etapie należało wykazać się zrealizowaniem co najmniej jednego projektu współfinansowanego z funduszy strukturalnych, posiadaniem aktualnych strategii rozwoju społeczno – gospodarczego oraz zaprezentowaniem dobrej praktyki z zakresu wykorzystania funduszy.

Podmioty spełniające w/w kryteria konkursowe w tym też nasza gmina otrzymały Certyfikat ZPP.

ostatnia aktualizacja -16.01.2014;    webmaster     Strona od 20.06.2004 odwiedzona - razy     site map
QR Code jest zarejestrowanym znakiem handlowym DENSO WAVE Incorporated.