Dzisiaj jest środa 21 października 2020 r. imieniny Celiny, Hilarego, Janusza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Środki unijne dla gospodarstw rolnych - rozmowa z Marcinem Zającem, Kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR Warszawa Zachód w Wojcieszynie
Atak zimy
Przeszła wichura
Z sesji Rady Gminy
Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - finał konkursu KRUS
Finał Konkursu Świątecznego w Wojcieszynie
Pięćdziesiąt lat to godny jubileusz - urosziny ks. prałata Jana Szubki
Temat miesiąca
Babinicz po raz dziesiąty!
Kultura | Oświata | Sport
Kolęda po góralsku
Jasełka Nauczycieli
Zaklinanie Zimy - koncert rodziny Pospieszalskich
Dzień Babci i Dziadka
Żywa szopka w Kościele pw. Św. Wincentego Ferreriusza
Karnawał w przedszkolu
Bal seniorów
Młodzi duchem - spotkanie opłatkowe nastarszych mieszkańców gminy
Bezpieczna gmina
Zatrzymać przemoc - relacja z prac Zespołu Interdyscyplinarnego
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 01/2007

Dziadek nie tylko do orzechów!

Dzień Babci i Dzień Dziadka są obchodzone w różnych krajach na całym świecie. W poszczególnych państwach przypadają jednak na inne miesiące. Anglicy świętują w lutym, Meksykanie w czerwcu, a Amerykanie dopiero we wrześniu. We włoskiej Lombardii po raz pierwszy oficjalnie fetowano Dzień Babci i Dziadka dwa lata temu. Na obchody wybrano szczególną datę - 2 paĽdziernika, kiedy przypada kościelne święto aniołów stróżów. W końcu nie da się zaprzeczyć, że babcia i dziadek są dla wielu dzieci prawdziwymi dobrymi duchami.


W przedszkolu w Starych Babicach Dzień Babci i Dziadka świętowano w piątek 19 stycznia. Na cześć seniorów dzieci z dwóch najstarszych grup przygotowały uroczystą akademię. Przedstawienie miało formę audycji radiowej, w której zabawne wierszyki przeplatały się ze skocznymi piosenkami. Program przygotowały Małgorzata Libert, Grażyna Bełz i Małgorzata Siekierska, w organizację spotkania zaangażowały się także Grażyna Karbowska, Bogumiła Krzywic-ka i Katarzyna Ostrowska.
- Dzieci bardzo chętnie uczyły się tekstów - twierdzą autorki przedstawienia - Choć kilka dni wcześniej wystawiły jasełka, z zapałem przygotowywały się do kolejnego występu. Wybrałyśmy lekki i zabawny repertuar, aby publiczność mogła bawić się razem z aktorami. Sięgnęłyśmy do tradycyjnych polskich piosenek, takich jak "Głęboka studzienka" czy "Pije Kuba do Jakuba", które znają wszyscy. Z radością słuchałyśmy, jak widzowie śpiewają wraz z przedszkolakami.
Dzieci nie tylko przygotowały dla seniorów przedstawienie, ale także upiekły im pyszne ciasteczka. Po akademii wręczyły babciom i dziadkom upominki wykonane podczas zajęć plastycznych. Zaprosiły ich także do wspólnej zabawy.Tego wieczoru na scenie wystąpili wszyscy uczestnicy spotkania - niektórzy śpiewali dzieciom piosenki, inni opowiadali bajki. Babcie i dziadkowie bawili się także z maluchami w "Mam chusteczkę haftowaną" i "Jedzie pociąg z daleka".
- Jeszcze kilka lat temu w spotkaniach brało udział znacznie mniej osób - mówi Bożenna Pyć, Dyrektor Przedszkola - Dziś dziadkowie i babcie przyjeżdżają nawet z innych miast, aby zobaczyć wnuki na scenie. Przez swoją obecność i udział w zabawie okazują maluchom, jak bardzo je kochają. Przedszkolaki co rok z przyjemnością przygotowują dla nich przedstawienia. W końcu nikt lepiej nie troszczy się o dzieci niż dziadkowie.

kg, mł

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy