Dzisiaj jest środa 21 października 2020 r. imieniny Celiny, Hilarego, Janusza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Środki unijne dla gospodarstw rolnych - rozmowa z Marcinem Zającem, Kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR Warszawa Zachód w Wojcieszynie
Atak zimy
Przeszła wichura
Z sesji Rady Gminy
Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - finał konkursu KRUS
Finał Konkursu Świątecznego w Wojcieszynie
Pięćdziesiąt lat to godny jubileusz - urosziny ks. prałata Jana Szubki
Temat miesiąca
Babinicz po raz dziesiąty!
Kultura | Oświata | Sport
Kolęda po góralsku
Jasełka Nauczycieli
Zaklinanie Zimy - koncert rodziny Pospieszalskich
Dzień Babci i Dziadka
Żywa szopka w Kościele pw. Św. Wincentego Ferreriusza
Karnawał w przedszkolu
Bal seniorów
Młodzi duchem - spotkanie opłatkowe nastarszych mieszkańców gminy
Bezpieczna gmina
Zatrzymać przemoc - relacja z prac Zespołu Interdyscyplinarnego
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 01/2007

Karnawał w przedszkolu

Wystrzałowy, huczny i niezapomniany - taki powinien być karnawał: czas szalonych zabaw i tańców do białego rana. W tym roku w okresie karnawału zaproszono nas na bal przebierańców do Przedszkola w Starych Babicach. Z podziwem patrzyliśmy, jak w niezwykłych strojach na parkiecie szaleją przedszkolaki.


Choć z dawnych karnawałowych zwyczajów zachowało się do dziś niewiele, w dalszym ciągu w okresie poświątecznym na całym świecie organizowane są huczne zabawy, bale i maskarady. Do najsłynniejszych należą oczywiście parady uliczne w Rio i w Wenecji. Odbywają się głównie tuż przed Środą Popielcową i trwają kilka dni na ulicach, które na ten czas stają się parkietem tanecznym. Jest to okres oczekiwany, często przez cały rok, a uczestnicy przygotowują specjalnie na tę okazję bogato zdobione stroje - zachwycające przepychem, przystrojone piórami i cekinami, mieniące się tysiącem kolorów.
W tym roku niezwykłe kostiumy mogliśmy podziwiać także w Przedszkolu w Starych Babicach. Przed naszymi oczami przewinął się barwny korowód księżniczek, rycerzy, wróżek, czarodziejów, smoków i innych bajkowych postaci. Z zachwytem patrzyliśmy, jak na parkiecie bawią się babickie przedszkolaki.
- Dla wielu dzieci to był pierwszy w życiu bal - mówi Dyrektor Przedszkola, Bożenna Pyć - W przygotowania zaangażowały się całe rodziny. Wprawdzie to dzieci decydowały, w jaką postać chcą się przemienić, ale rodzice i dziadkowie pomagali skompletować kostiumy. W tym roku kreacje były naprawdę przepiękne. To dlatego w konkursie na najładniejsze przebranie zwyciężyły wszystkie dzieci.
Zabawę dla najmłodszych poprowadzili z rozmachem aktorzy teatru "Złoty Dukat" - Barbara Kwiatkowska i Krzysztof Ostrożny, którzy wcielili się w role Pani Kółeczko i Pana Groszka. Przedszkole w Starych Babicach odwiedzili już po raz drugi. Dzięki wspaniałemu poczuciu humoru i niezwykłej pomysłowości zachęcili do zabawy wszystkie dzieci - podczas balu żaden przedszkolak nie podpierał ściany.
- Występujemy dla dzieci od dziewięciu lat, ale i tak uważamy, że babickie przedszkolaki bawią się najlepiej. Są wspaniałą publicznością, zawsze reagują żywiołowo i chętnie włączają się do zabawy.
Wiele w tym zasługi samych aktorów, którzy doskonale porozumiewają się z dziećmi i organizują dla nich ciekawe konkursy. Jak zdradzili nam za kulisami, poprowadzą zabawę karnawałową w przedszkolu także w 2008 roku. Ponieważ są znani i rozchwytywani na całym Mazowszu, przyszłoroczny bal wpisali do kalendarzy z dwunastomiesięcznym wyprzedzeniem.

kg

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy