Dzisiaj jest środa 15 lipca 2020 r. imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza
Spis treści
Z Gminy | Z urzędów | Z terenu
Warsztaty HACCP
Kwiaty zamiast śmieci
Nastał czas radości!
Z sesji rady gminy
Razem o naszych sprawach
Babickie Towarzystwo Cyklistów
Temat miesiąca
Dzień Ziemi
Powiatowy Konkurs Muzyczny
Bezpieczna gmina
Strzały w Babicach
Spotkanie przed szczytem
Nie muszę być bezbronna!
Informacje
Nowości w zasiłkach
Za pięć dwunasta - dopłaty dla rolników
Sport
Dwa razy srebro...
To jest piłka!
Do pobrania
gazeta w wersji pdf
Kontakt

 

Adres redakcji:
05-082 Stare Babice, ul. Rynek 32,
tel. 22 722-92-08, 604-881-527

Redaktor naczelny:
Marcin Łada,
Sekretarz redakcji:
Karolina Gwarek
e-mail: redakcja.babice@gmail.com

Wydawca:
Gminna Biblioteka Publiczna
w Starych Babicach,
05-082 Stare Babice; ul. Polna 40
tel. 22 722 92 77
e-mail: bibbab@interia.pl

NUMER KONTA WYDAWCY:
WBS o/Stare Babice
37 8015 0004 3015 0734 2030 0001


Zapraszamy do ogłaszania się na łamach Gazety Babickiej
Wszystkie uzyskane środki z reklam wspomagają budżet Gminnej Biblioteki i są wykorzystywane do uzupełniania księgozbioru i audiobooków.

 

 

Gazeta Babicka 04/2004

31 marca br. w Urzędzie Gminy w St. Babicach odbyło się kwartalne posiedzenie Gminnego Zespołu Reagowania. Tym razem poświęcone zostało obecnej sytuacji międzynarodowej, wydarzeniom w Madrycie z 11 marca br. oraz zbliżającemu się Europejskiemu Szczytowi Gospodarczemu w Warszawie (28 - 30 kwietnia). Uczestnicy posiedzenia omówili działania organizacyjne mające na celu minimalizację możliwych zagrożeń na terenie gminy Stare Babice.

Szczególną uwagę zwrócono na wzmożenie działań porządkowo- prewencyjnych dotyczących obiektów użyteczności publicznej. Istotnym punktem dyskusji było też podjęcie kroków profilaktycznych, związanych ze zwiększonym natężeniem ruchu kołowego przez gminę. Rozmawiano o przygotowaniu, na wypadek ewentualnych potrzeb, całodobowych służb dyżurnych i wszelkich służb ratowniczych, głównie jednostek OSP.
Na podstawie analizy przeprowadzonej przez ekspertów, nie przewiduje się u nas bezpośredniego zagrożenia atakiem terrorystycznym czy niebezpieczeństwa związanego ze szczytem. Możemy spodziewać się jedynie wzmożonego ruchu pojazdów i ludzi. Mieszkańcy powinni zatem zwiększyć czujność i w przypadku zauważenia podejrzanych osób czy sytuacji natychmiast informować o tym policję. Powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na osoby chcące wynająć pokoje czy rozbić namioty w pobliżu naszych posesji. Zwiększone patrole pojawią się przy stacjach uzdatniania wody i w okolicach wodociągów - są to strefy ochronne, gdzie nikt nieupoważniony nie będzie mógł się zbliżyć. Główną część działań służących minimalizacji zagrożeń związanych z trwaniem szczytu europejskiego będzie wykonywała nasza policja powiatowa, również straż pożarna będzie prowadziła całodobowe dyżury.
Komendant Policji Powiatowej insp. Jacek Piłkowski radzi mieszkańcom naszej gminy, aby omijali Warszawę w dniach Europejskiego Szczytu Gospodarczego. - W tych dniach wiele szkół i urzędów nie będzie w ogóle pracować i mogą wystąpić poważne kłopoty z komunikacją. Do stolicy przyjadą nie tylko antyglobaliŚci ale i grupy "szalikowców" z całego kraju, dla których jest to wyśmienita okazja do rozbojów i przeprowadzenia ulicznych "zadym". Na różnych stronach internetowych pojawiły się już nawet instruktarze - jak skutecznie walczyć z policją. Zapowiadają się zatem gorące dni. W stolicy będzie teraz więcej sił policyjnych niż na wizycie Papieża. Osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje dotyczące szczytu i ograniczeń w ruchu pod bezpłatnym numerem 0800-211-112.

ostatnia aktualizacja - 25.01.2014;    webmaster     Stronę od 20.06.2004 odwiedzono - razy